12.03.2017
Na soutěžní automobilové scéně se narodil nový pohár. Pořadatelé úvodního podniku sedmidílného seriálu českého šampionátu v rally JANČA – 36. Valašská rally (24. – 26. března) navázali velmi dobrou spolupráci s organizátory nejstarší a nejznámější automobilové soutěže na Slovensku legendární Rallye Tatry. Ta se pojede v letošním roce již po čtyřiačtyřicáté pod tatranskými vrcholky v Popradu (25. – 27. května 2017).
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Výsledkem snažení obou zkušených pořadatelských týmů je vytvoření společného projektu pod názvem Valašsko-Tatranský pohár, který se pojede v rámci obou soutěží premiérově v letošním roce. Podstatou a cílem uspořádat společné klání o česko-slovenský pohár je přitáhnout pod Tatry více českých posádek a na druhé straně dostat na populární Valašku větší počet slovenských jezdců. Snahou obou partnerů je zaměřit se hlavně na posádky z nižších objemových tříd a zvýhodnit je před soutěžícími na silnějších vozech. Celkové hodnocení nového poháru vychází z umístění v rámci samostatných etap v jednotlivých objemových třídách a nikoli z absolutní klasifikace. „Každoročně k nám jezdí řada posádek a diváků ze Slovenska. Spojili jsme síly dohromady a vytvořili jsme s kolegy zpod Tater společný česko-slovenský projekt. Posádky, které se přihlásí na Valašskou rally, dostanou výraznou slevu 40 % ze startovného na slovenském podniku. V celkové klasifikaci poháru jsou zvýhodněny posádky z nižších objemových tříd. Čelní příčky může obsadit kdokoliv, kdo absolvuje ve své třídě úspěšně oba podniky. Vedle krásných pohárů se bude soupeřit o velmi zajímavé ceny jako například týdenní pobyt v Chorvatsku pro čtyři osoby a víkendové pobyty ve Vysokých Tatrách,“ pověděl Jaromír Tomaštík, šéf organizačního výboru Valašské rally.

 

 

Květnový termín přiláká pod Tatry i řadu zahraničních posádek, neboť v České republice, Polsku a Maďarsku se nekonají významnější závody. Slovenští organizátoři z AOS Klub Poprad se nespoléhají pouze na volný termín v sousedních státech, ale připravují aktivní kroky, které povedou ke zvýšenému počtu zúčastněných posádek. „Naše snahy nekončí pouze na Slovensku. Velmi úzce spolupracujeme s organizátory z Valašska. V předchozích letech jsme se úspěšně prezentovali v České republice během Valašské rally. Osobně očekávám v letošním roce na úvodním českém podniku velmi kvalitní startovní pole. Řadu z těchto soutěžících bychom mohli vidět i pod Tatrami. Pro české a moravské posádky je Rallye Tatry stále pojmem a případný úspěch věcí velké prestiže,“ uvedl Ing. Stanislav Hanzeli, šéf organizačního výboru a ředitel Rallye Tatry.

 

Celková klasifikace se počítá ze tří samostatných závodů (1. etapa Valašské rally, 2. etapa VR, Rallye Tatry). Vzhledem k celkové délce rychlostních zkoušek bude Valaška rozdělena na dvě samostatná kola poháru a slovenský podnik bude hodnocen v rámci jednoho kola. Posádky získají body za umístění ve svých objemových třídách a celková klasifkace bude vytvořena z celkového počtu, přičemž při rovnosti bodů je zvýhodněna posádka v nižší objemové třídě. Konkrétní jezdec nemusí při každé vypsané soutěži bodovat ve stejné třídě. Vítěz 1. ročníku Valašsko-Tatranského poháru 2017 bude vyhlášen v sobotu 27. května na cílové rampě po skončení Rallye Tatry. Podmínkou k hodnocení v poháru je odstartovat do úvodní rychlostní zkoušky na obou podnicích.

 

Před slavnostním startem Valašky proběhne přátelské setkání i nejvyšších představitelů obou pořadatelských měst. Starosta města Valašského Meziříčí Bc. Robert Stržínek se sejde s Ing. Jozefem Švagerkem, primátorem města Popradu. To svědčí o podpoře a významu nově zrozeného česko-slovenského poháru. Podrobné propozice společného projektu najdete na webových stránkách obou podniků na adresách www.valasskarally.cz a www.rallyetatry.sk, kde postupně naleznete v příštích týdnech další informace a zajímavosti. Sledujte i facebookové profily obou soutěží.

 

Přehled jednotlivých cen a prémií v celkové klasifikaci Valašsko-Tatranského poháru 2017:

1. místo: poháry + poukaz na týdenní pobyt v Chorvatsku pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
2. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v AQUACITY Poprad pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
3. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v Hotelu Sipox ve Štrbě pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
4. místo: poháry + poukaz na víkendový pobyt v Majláthově chatě na Popradském plese pro oba členy posádky (+ další dvě osoby)
5. místo: poháry, autodoplňky v ceně 3 000,- Kč
6. místo: poháry, autodoplňky v ceně 2 000,- Kč

 

Výhody pro účastníky Valašsko-Tatranského poháru 2017: Pořadatel poskytne posádkám, které se zúčastní JANČA – 36. Valašská rally a následně se přihlásí na Rallye Tatry 2017 slevu ve výši 40% z částky startovného na slovenském podniku.

 

Informačním kanálem JANČA – 36. Valašské rally je internetová stránka www.valasskarally.cz.

 

Roman Ordet

Foto: Tomáš Brázdil

12. 3. 2017

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.