12.04.2017
V sobotu 8. dubna byl zahájen seriál Mezinárodního mistrovství České Republiky quad a side závodem na trati v Mohelnických lomech. Počasí přálo a již v trénincích rozbitá trať slibovala, že pečlivě prověří zimní přípravu strojů i jezdců.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do kategorie dospělých čtyřkolek přijelo 20 závodníků a v juniorských kategoriích se na rošt postavilo 13 mladých závodníků a závodnic.


MMČR quad

Do kvalifikace mezi velkými vypálil první Adam Crman na Hondě, pronásledovaný Balšánkem, Klíčem, Poláčkem a Sůsou. Po dvou kolech se ujal vedení Balšánek, Poláček jel druhý a Crman se propadl na třetí příčku. Za Crmanem se řítil Klíč a Vanko. Sůsa se propadl na 16. pozici. Nakonec se na čele objevil Poláček, druhý dojel Balšánek, na třetí místo se svou stíhací jízdou propracoval Kostelecký, čtvrtý Crman a pátý Klíč.V první jízdě po startu vypálil všem rybníky Marian Klíč, když si vyjel holeshot. Start se také opět povedl Balšánkovi, který po startu obsadil druhou pozici, třetí jel Crman, za ním Sůsa a Kašpar. Po pár kolech byl nucen Klíč ustoupit mladším jezdcům, a tak se na čele objevil Balšánek, následovaný Crmanem. Dále postupovala vpřed ambiciózní dvojice Kašpar – Sůsa. V druhé polovině rozjížďky potkala Can-am Davida Sůsy nepříjemnost v podobě prasklého čepu řízení a David skočil i se čtyřkolkou do rokle (přeji brzké uzdravení a doufám, že se uvidíme v Opatově na roštu). V první jízdě si prvenství udržel Jirka Kašpar. Druhý Kostelecký, třetí Crman před Balšánkem a Klíčem. Překvapením pro mnohé diváky byl jistě fakt, že se Poláček objevil až na 8. místě. Zdeněk podcenil start a při předjíždění pomalejších jezdců se zapletl do kolize, která ho poslala i se čtyřkolkou do roští u trati. Naštěstí on ani jeho quad neutrpěli újmu, a tak se vydal na stíhací jízdu, ze které bylo ono 8. místo.

Podruhé v řadě si holeshot vyjel Klíč, za kterým jel v těsném závěsu Poláček, který ve druhé jízdě již neponechal nic náhodě. Ve druhém kole se dostal před Mariana a v klidu si dojel pro zlato z této jízdy. Zanedlouho se na druhé místo dostal Kašpar a na třetí Balšánek před Klíčem a Crmanem. Obsazení prvních dvou pozic se už po celou dobu jízdy nezměnilo. Dosud bronzový Balšánek podlehl ataku Klíče, Crmana a Kosteleckého. Kostelecký se po nevydařeném začátku druhé jízdy probíjel startovním polem až na bronzovou příčku. Druhou jízdu tedy ovládl Poláček, před Kašparem, Kosteleckým, Klíčem a Crmanem.Celkově vyhrál Kašpar, druhý Kostelecký, třetí Poláček, čtvrtý Crman a pátý Klíč.


Quad Junior

Juniorům patří velký obdiv, zvláště pak třem mladým slečnám v této kategorii. Těmi jsou Tereza Matuláková, Laura Mitášová a Andrea Malenínská. Kvalifikaci sebevědomě vyhrál Tuček, na něhož měl druhý Vejražka ztrátu 5,5 vteřiny na kolo. Těsně za Vejražkou jel Dopita, Vanko a Bartoš.

První holeshot připadl Adamu Urbanovi. Zanedlouho se však ujal vedení Tuček a Urban skončil druhý. První nepovedený start byl v podání Adama Vanka, když se mu jeho speciál WSP postavil na zadní a převrátil se. Vše bylo v pořádku, a tak ve stíhací jízdě pokračoval dále závodem.

Do druhé jízdy opět nejlépe odstartoval Urban před Vankem, Tučkem a Vejražkou. Těsně po startu se dostali Vanko a Tuček (oba Adamové) do kolize. Tuček ji přečkal v pořádku a pokračoval v závodu. Slovenského jezdce Vanka bohužel tak růžový osud nepotkal. Stěžoval si na velkou bolest zad a byl zdravotníky transportován do sanitky (snad je v pořádku a uvidíme ho opět v Opatově).Celkově tedy v kategorii Junior II. skončil první Vejražka, druhý Tuček, třetí Urban před Dopitou a Bartošem. U Juniorů I. pak byl první Jiří Brhel, druhá Laura Mitašová, třetí Dušan Malík a čtvrtý Oliver Kotúč.


Tak to bylo z Mohelnice a uvidíme se v Opatově! #45Text: Petr Hrubant
Foto: Zdeněk Růžička

12. 4. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
13.04.2017   03:54
czert napsal(a):

Los Veterános

To vypadá, jako by veteráni byli zrušeni.