11.05.2017
Velmi silné zastoupení bude mít Česká republika na blížícím se Mistrovství světa v sajdkárkrosu v Kramolíně u Nepomuku, kde již o tomto víkendu 13.-14.5.2017 se rozhoří boj o světové body. Do něj se bude snažit zasáhnout celkem 10 českých týmů v čele s favorizovanými bratry Čermákovými. Níže jsme pro vás připravili menší přehled a zajímavosti o našich jezdcích, abyste věděli, komu v sobotu a v neděli fandit.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nenechte si proto ujít již sobotní kvalifikaci, kde všichni nastoupí a budou potřebovat vaši podporu, aby se vydali ze všech sil. Ostatně kvalifikace bývá velmi vypjatá, jelikož se jedná o vstup do hlavních závodů. Nervy určitě při ní velmi pracují. Někteří musí splnit povinnost, jiní vzhlíží k postupu a někdo k senzaci. Jako český fanoušek můžete našim týmům hodně pomoci ke splnění cílů!


Tomáš ČERMÁK – Ondřej ČERMÁK #5
rám/motor: WSP/Mega
1.GP Holandska Oldebroek 2017: 12. místo (5-20)
2.GP Ukrajiny Chernivtsi 2017: 5. místo (4-6)
český šampionát 2017 (průběžná pozice): 1. místo
Současnou jasnou jedničkou českého sajdkárkrosu jsou bezesporu bratři Čermákové z Příbrami, kteří platí za velice talentovanou, zkušenou a úspěšnou dvojici se dvěma tituly mistra republiky v jednotlivcích (2010 a 2016), mistrem v challenge (2015) a dvěma tituly z družstev (2010 a 2011). V loňské sezoně zažívali asi největší úspěchy ve své kariéře na mezinárodním poli, když několikrát stanuli na stupních vítězů GP a v konečném pořadí seriálu MS jim patřilo páté místo! Společně s dalšími dvěma posádkami pak získali bronz na ME družstev ve Francii. Jejich zimní příprava byla vzhledem k cílům o to intenzivnější a náročnější, aby letos vyletěli ještě výše. Na GP Holandska ukázali své kvality a nebýt smůly, kdy je převrhl soupeř, mohli se nyní pohybovat ve vyšších patrech než na 8. místě. Z Ukrajiny si pak odváželi body za 5. místo. V Kramolíně si všichni přejeme, aby jim vyšla bedna!


Tomáš VEJCHODA – Miroslav Zatloukal #28

rám/motor: WSP/Zabel
1.GP Holandska Oldebroek 2017: 23. místo (22-21)
2.GP Ukrajiny Chernivtsi 2017: 11. místo (12-12)
český šampionát 2017 (průběžná pozice): 4. místo
Při letošní absenci posádky Černý-Musil, kteří oznámili přerušení kariéry, připadá role jasné české dvojky šumperskému tandemu bratranců Tomáše Vejchody a Miroslava Zatloukala, kteří platí za velice zkušenou a MS protřelou posádku. Dohromady se dali minulý rok a od prvních chvil bylo znát, že si sedli. Tomášovi se navíc rozrostl tým o kvalitní mechaniky a koupil se pořádný karavan, což přidalo na klidu a pohodlí. Největšího úspěchu dosáhli s českou repreznentací na ME družstev ve Francii minulý rok, ze které si odváželi bronz. Na jejich jízdě je vidět i rukopis několikanásobného mistra republiky Václava Rozehnala, v jehož Promotosportu závodí. Oba šli taktéž s fyzičkou hodně nahoru. V Kramolíně od nich očekáváme tučný příděl bodů. V Holandsku i na Ukrajině se blýskli velmi kvalitními výkony, takže se máme na co těšit.


Martin VRÁTNÝ – Radek VITOŇ #57
rám/motor: WSP/Zabel
2.GP Ukrajiny Chernivtsi 2017: 15. místo (14-15)
český šampionát 2017 (průběžná pozice): 8. místo
V aktuálním žebříčku seriálu MS sajdkár figurují v top20 na 18. místě Martin Vrátný – Radek Vitoň z příbramského regionu. Díky heroickým výkonům na Ukrajině a velkému přísunu bodů, tak nyní figurují na pozici české trojky, ač v českém šampionátu se zatím tak vysoko neumístili. Zajímavostí tohoto týmu je, že neváhal těsně před sezonou změnit techniku, když přijal nabídku svého sponzora Willi Liebla na sajdkáru WSP/Husqvarna. S ní jakoby rozkvetli a daří se jim s ní více. Martin Vrátný je velice zkušený řidič, kterému jdou zejména těžké technické tratě, a minulý rok získal do svého týmu mladého a talentovaného spolujezdce Radka Vitoně. S ním se v brzku sehrál a nyní už tvoří nerozlučnou dvojici. Uvidíme, jak se jim povede v těžké kvalifikaci v Kramolíně.


Lukáš PUDLO – Václav HOTOVÝ #58
rám/motor: WSP/Zabel
1.GP Holandska Oldebroek 2017: nekvalifikovali se
2.GP Ukrajiny Chernivtsi 2017: 16. místo (16-14)
český šampionát 2017 (průběžná pozice): 5. místo
Na formu i výsledky budou chtít navázat i Pudlo-Hotový z příbramského regionu. Ve velkém stylu se letos představili zejména na MMČR v Opatově, odkud si odváželi stříbrný věnec! Svou fazonu dále potvrdili i na těžké trati v ukrajinském Chernivtsi, kde zejména ve druhé rundě pořádně zabojovali. Za 16. a 14. místo získali celkem 12 bodů, což je velice slibný příděl. Oba platí za velice zkušené jezdce, kteří kramolínskou trať mají perfektně zmapovanou, o čemž přesvědčili minulý rok v kvalifikaci i v hlavním závodě. I letos budou mít ambice podobné. Rozjetí jsou slušně, takže postup by určitě měl vyjít, což je podepřeno jejich letošními výkony.


Vít JANOUŠEK – Jakub JANOUŠEK #151
rám/motor: WSP/MEGA
český šampionát 2017 (průběžná pozice): 2. místo
V republice září, i proto jim patří druhá pozice za prvními bratry Čermákovými. Jejich největší předností jsou zejména starty, o čemž nás několikrát přesvědčili. Rychlostně i fyzicky jsou vybaveni velice dobře, že nyní u nás patří do úzké špičky za Čermáky a Vejchodou. Je jen škoda, že nemohou startovat na všech závodech MS, aby ještě více výkonnostně rostli, protože jezdecky mají na to, aby se pravidelně kvalifikovali. MS Kramolín tak bude jejich letošní první start na MS a podle všeho by kvalifikačním sítem měli projít.


Jan BOUKAL – Pavel BOUKAL #199
rám/motor: WSP/Zabel
český šampionát (průběžná pozice): 15. místo
Mladí talenti ze slavného závodnického rodu a líhně AMK Ouběnice, za který jezdil jejich táta, čekají už docela dlouho na nějaký větší úspěch. Do nich jsou vkládané velké naděje tohoto sportu. Letos hlásí, že se chtějí zúčastnit více podniků MS a pravidelně se kvalifikovat. Za sebou mají kvalitní zázemí, takže by se jim to mohlo povést. Bohužel hned v začátku republikové sezony je skosila smůla a pád v Mohelnici, ze kterého se delší dobu dostávali. Snad už na Kramolín budou stoprocentně fit a ukáží, co v nich je. Minulý rok zde kvalifikaci měli velice dobře rozjetou, nebýt osudného pádu na lavici. V sobotu si budou určitě chtít napravit reputaci a postoupit!


Pavel HROCH – Martin HROCH #282
rám/motor: VMC/Zabel
český šampionát (průběžná pozice): 6. místo
Další naše mladá a talentovaná dvojice, tentokráte ze Šumperska, kterou si vzali pod svá křídla Promotorsport bratři Rozehnalové. I u nich se stále čeká, kdy udělají nějaký pořádný výsledek a prosadí se do české špičky. V republice se jim velmi vydařil úvodní podnik v Mohelnici, kde na sebe strhli pozornost velmi solidními výkony i výsledky. Velice by potřebovali nabrat zkušenosti z MS, aby se posunuli dále. Přejme jim, aby se tak stalo právě v Kramolíně a nakoplo je to k výšinám!


Ladislav PEČ – Jaroslav KREJČÍ #401
rám/motor: WSP/MEGA
2.GP Ukrajiny Chernivtsi 2017: 21. místo (22-20)
český šampionát (průběžné pořadí): 22. místo (nestartovali na prvním podniku)
První start na MS, první úspěšná kvalifikace a první světové body. Taková je vizitka nováčků z moravského týmu Peč, kteří minulý rok poprvé okusili republiku a letos i MS. Sice na začátku sezony museli řešit dilema na místě zraněného spolujezdce, ale podařilo se jim ho úspěšně zalepit teprve 17 letým klučinou! Jaroslav Krejčí se jim pak odměnil skvělými výkony. Na GP Ukrajiny zachovali chladnou hlavu, nejančili a jistou jízdou si dojeli pro bod. V Kramolíně ale bude větší konkurence, takže budou sbírat spíše cenné zkušenosti, které je následně posunou dále.


Martin KRÁLÍČEK – Lukáš VYBÍRAL #501
rám/motor: VMC/Mega
český šampionát (průběžné pořadí): 16. místo (na prvním podniku nestartovali)
Jako již tradičně tato zkušená a už také sehraná dvojice bude startovat na MS v Kramolíně, aby znovu mohla nasát atmosféru světa a něčemu se přiučit. Odhodlání i klid je na jejich straně. V domácím prostředí se navíc vždy dokážou vybičovat k heroickým výkonům, což je vždy vidět na jejich časech z tréninků, kde oproti republice se o několik vteřin zlepší. Zkusit štěstí se protáhnout do hlavního závodu neztrácejí, což jen chválíme. Posádka opět pochází z bývalé „ouběnické bašty sajdkárkrosu“, kde nasáli plnými doušky vše kolem tohoto sportu. I je bude zajisté hnát početný fanklub.


Jaroslav POKORNÝ – Miroslav DUBSKÝ #155
rám/motor: Mefo/Zabel
český šampionát (průběžné pořadí): 20. místo
Pokorných, to jsou srdcaři každým coulem a nikdy nemohou chybět na žádném republikovém závodě. Řidič Jaroslav za těch pár let, co jezdí, už posbíral nějaké zkušenosti a posun je u něj každým rokem znát. Jediné, co ho sráží, je každoroční vynucená obměna spolujezdce. Letos zase jede s novým mitfárou Miroslavem Dubským, který dříve nastupoval za veterány. V odjetých dvou závodech republiky je moc štěstí nepotkalo a po technických problémech tak drží nelichotivé 20. místo. Do závodu v Kramolíně však sázejí veškeré síly, aby předvedli, co nejlepší výkon. Kvalifikace ale bude v nabité konkurenci těžká.


Jak jste si mohli přečíst, přes polovinu našich posádek tvoří závodníci z příbramského regionu, kteří jsou načíchlí věhlasnými Ouběnicemi, kde se konaly neopakovatelné a nezapomenutelné Grand Prix sidecarcross. Každý kdo tam zavítal, notně se mu sajdkáry vryly pod kůži. Jestliže se hlavní osobnost ouběnického zázraku, František Hejnal, dívá na nás z nebe, musí být spokojený, co se mu povedlo!Za redakci Motolevel.com přeji všem našim posádkám mnoho štěstí, co nejlepší výsledek a hlavně jízdy bez karambolů a zranění!Připravil: Josef Hejnal
Foto: Josef Hejnal a Zdeněk Růžička

11. 5. 2016

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.