16.06.2017
Tři ladičky přichází do sezóny 2018 s inovovanou YZ450F, kde mezi největší novinky patří možnost ladit si výkonovou křivku přímo v mobilu díky speciální aplikaci! Dále zde najdeme elektrický startér, nový motor, rám, plasty a opět se můžeme spolehnout na osvědčené tlumiče KYB.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Žhavou novinkou pro Yamahu je světově první produkční aplikace pro ladění výkonu motocyklu, která dostala název Yamaha Power Tuner. Ta se bezdrátově spojí s řídící jednotkou motocyklu a jezdec tak může provádět změny na chování vstřikovače paliva, dále pak si díky funkci „Log“ můžete zaznamenávat poznámky ke svým tréninkům. Tím máme na mysli například nastavení motorky na určité podmínky apod. Samozřejmostí je možnost monitoringu otáček, polohy plynu, teploty chladicí kapaliny nebo servisních intervalů.

 

 

Další novinkou je elektrický startér, který na továrních speciálech vozí Romain Febvre nebo Jeremy Van Horebeek už dva roky. Startér je poháněn ultra lehkou lithium-ion baterií, což nezatěžuje motorku zbytečnou váhou navíc.

 

 

Motory Yamaha jsou známé především díky obrácené pozici válce, kdy se výfuk motá okolo něj. Tento koncept zůstal zachován a změny se odehrávaly především ve „vnitřnostech“. Máme tu zcela novou hlavu válce, která je nyní lehčí a její pozice více vzpřímená, což koresponduje s úpravami na rámu, a také přispívá k lepšímu rozložení váhy na přední části motorky. Dále zde máme nové profily vaček, klikovku a nový „box-bridge“ píst. Palivo motoru dodává nová 44 mm vystřikovací jednotka Mikuni. Novinky se dostaly i do spojky a převodovky, což má nyní za následek zvýšenou spolehlivost a širší použitelnost, dále pak nové chladiče a výfuk.

 

 

Co se rámu týče, tak ten navazuje na svého předchůdce, ale nyní by měl být kompaktnějšíupraveným uchycením motoru. Horizontální a vertikální osy rámu byly upraveny tak, aby bylo dosaženo optimálního balancu mezi pocitem v zatáčkách a tuhostí na rovinkách. Rám jednoduše zajišťuje lepší kontakt s tratí. S novým rámem jde ruku v ruce i nové oplastování. Také výška sedla se změnila, to je nyní o 8 mm níž vepředu a až o 20 mm vzadu.

 

 

Yamaha YZ450F 2018 v bodech:

-          Nový vysoce výkonný motor s obrácenou hlavou válce

-          Nová lehká hlava válce

-          Nové profily vaček a klikového hřídele

-          Ladění výkonu pomocí nové bezdrátové aplikace pro chytré telefony

-          Nový lehký elektrický startér s lithium-iontovým akumulátorem

-          Nová, více vzpřímená poloha motoru v rámu

-          Pevnější píst konstruovaný pro vyšší kompresi opatřený čepem s povlakem DLC

-          44 mm těleso škrticí klapky Mikuni®

-          Větší chladiče

-          Centralizovanější poloha tlumiče

-          Nová konstrukce dvojitého kolébkového rámu s vysokou tuhostí

-          Nové držáky motoru pro centralizaci hmoty

-          Užší a plošší sedlo pro lepší pohyblivost jezdce

-          Štíhlejší, kompaktnější konstrukce kapotáže

-          Optimalizované odpružení sladěné s novým rámem

-          Přepracovaný zadní tlumič KYB® s větší nádržkou

-          Kompaktní palivová nádrž s objemem 6,2 l

-          Nová grafika a kola s modrými ráfky

 

Více informací včetně cen a termínů naskladnění najdete například na stránkách brněnského dealera Yamaha PEMM zde. Ostatní modely zůstávají až na grafiku stejné.

 

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: RacerXonline.com, Yamaha-PEMM.cz

16. 6. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.