07.08.2017
Brno – Ani nejistá předpověď počasí na hlavní nedělní program neodradila fanoušky před návštěvou Grand Prix České republiky 2017. Společně sledovali atraktivní závod královské kubatury MotoGP, který ovládl španělský pilot Marc Márquez. Dařilo se i Karlu Abrahamovi, jedinému českému zástupci v nejvyšší třídě. Až do závěrečné části závodu se držel v první desítce, nakonec obsadil celkové 13. místo.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Oproti loňskému roku vzrostla celková návštěvnost Grand Prix o více než 12 tisíc diváků. „V porovnání s předchozím rokem se zvýšil podíl vstupenek z předprodeje, narostla i obsazenost sedadlových tribun, které byly až na pár jednotlivých sedadel vyprodané. I přes proměnlivé páteční a nedělní počasí si na Masarykův okruh našlo cestu více návštěvníků než loni rovněž v přímém prodeji,“ popsal tajemník Spolku pro GP ČR Brno Adam Svoboda.


Rok  - Počet diváků 
2011 - 238 000
2012 - 212 303
2013 - 222 710
2014 - 240 695
2015 - 248 434
2016 - 181 705
2017 - 193 834


Marquezovo suverénní vítězství a body pro Abrahama

Vedení v celkovém bodování šampionátu MotoGP navýšil vítězstvím v závodě na Masarykově okruhu Marc Márquez. Využil po dešti osychající trati a jako první po startu zamířil do boxu, aby přezul na vhodnou sadu pneumatik. Za Márquezem dojel na druhém místě jeho týmový kolega Dani Pedrosa, třetí skončil Maverick Viñales. Dařilo se i Karlu Abrahamovi. V úvodní části závodu stoupal pořadím, přičemž se mu podařilo dostat až na čtvrté místo. Byť do poslední kol držel umístění v elitní desítce, nakonec přes cílovou čáru projel na 13. pozici, díky čemuž si do celkového bodování připsal další 3 body.


Karel Hanika
startoval na divokou kartu v závodě třídy Moto2, který silně ovlivnil déšť. Českému jezdci se po startu z posledního místa na roštu podařilo probojovat o několik pozic dopředu, čímž si získal lepší pozici pro začátek nového závodu, který byl vyhlášen právě z důvodu změny povětrnostních podmínek. Nakonec Hanika dojel dvaadvacátý.


Ve třídě Moto3 si oproti pořadí zajetému v sobotní kvalifikaci mírně polepšil Jakub Kornfeil. Český pilot v kvalifikační jízdě v úvodním kole spadl a na trať se mu podařilo vrátit právě včas, aby zajel jediné měřené kolo, ze kterého se kvalifikoval na 24. pozici. Z té se hned po startu nedělního závodu dokázal propracovat až na 10. místo. Postupně se ovšem propadl na celkovou 20. pozici.


Pondělní testy MotoGP budou veřejné


Tribuny Masarykova okruhu zůstanou otevřené i po konci letošní Grand Prix České republiky. Na testy zůstává v Brně téměř dvacítka pilotů královské kubatury MotoGP včetně Valentina Rossiho. Chybět nebude ani zbytek první pětky celkového bodování šampionátu – tedy lídr Marc Márquez, Maverick Viñales, Andrea Dovizioso a Dani Pedrosa. Testování mohou fanoušci přihlížet od 10 hodin na tribunách T3 a T5, stejně jako na přírodní tribuně C. Paddock zůstává uzavřený pro potřeby týmů. Vstupné je zdarma, parkovat mohou diváci na tribuně C, případně na parkovišti VN naproti hlavní bráně.


Kompletní soupis testujících jezdců:

4 ANDREA DOVIZIOSO ITALIAN DUCATI TEAM DUCATI
5 JOHANN ZARCO FRENCH MONSTER YAMAHA TECH 3 YAMAHA
12 TAKUYA TSUDA JAPANESE TEAM SUZUKI ECSTAR SUZUKI Test Rider
22 SAM LOWES BRITISH APRILIA RACING TEAM GRESINI APRILIA
25 MAVERICK VINALES SPANISH MOVISTAR YAMAHA MotoGP YAMAHA
26 DANI PEDROSA SPANISH REPSOL HONDA TEAM HONDA
29 ANDREA IANNONE ITALIAN TEAM SUZUKI ECSTAR SUZUKI
35 CAL CRUTCHLOW BRITISH LCR HONDA HONDA
38 BRADLEY SMITH BRITISH RED BULL KTM FACTORY RACING KTM
41 ALEIX ESPARGARO SPANISH APRILIA RACING TEAM GRESINI APRILIA
42 ALEX RINS SPANISH TEAM SUZUKI ECSTAR SUZUKI
43 JACK MILLER AUSTRALIAN EG 0,0 MARC VDS HONDA
44 POL ESPARGARO SPANISH RED BULL KTM FACTORY RACING KTM
46 VALENTINO ROSSI ITALIAN MOVISTAR YAMAHA MotoGP YAMAHA
53 TITO RABAT SPANISH EG 0,0 MARC VDS HONDA
93 MARC MARQUEZ SPANISH REPSOL HONDA TEAM HONDA
94 JONAS FOLGER GERMAN MONSTER YAMAHA TECH 3 YAMAHA
99 JORGE LORENZO SPANISH DUCATI TEAM DUCATI

TZ Automotodrom Brno
Foto:
Monster Energy
6. 8. 2017 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.