17.08.2017
Do Velké ceny Rakouska Jakub Kornfeil vyrazil až jako osmadvacátý. I když se z této zdánlivě bezvýchodné startovní pozice přiblížil bodům, na zisk bude muset ještě počkat.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Posun zezadu startovního pole byl složitý a trvalo několik kol, než se Kornfeil začal posouvat vzhůru. K tomu pomohlo také několik incidentů. Jakub se během závodu stal součástí boje ve skupině od 15. po 23. místo. Ten přinesl spoustu předjížděcích manévrů a v poslední fázi závodu také další pády. Jakub Kornfeil se naštěstí kolizím vyhnul a svůj motocykl přivezl do cíle. Na cílové pásce jej nakonec dělilo pouhých osm desetin vteřiny od bodového zisku. Osm desetin od patnácté příčky však v dnešním závodě znamená konečné dvacáté místo. Podruhé v řadě tak Jakub končí dvacátý. Na bodovém kontě pak stále zůstává číslo pět za jedenácté místo v Le Mans. Další závod jej bude čekat za dva týdny na okruhu Silverstone ve Velké Británii.
 

Jakub Kornfeil: „Nakonec jsme od bodů nebyli tak daleko. Největší problém ale je ten, že nezávodím. Jen se držím zuby nehty, abych se tam udržel, a to je vše. Nedokážu vůbec nic vymyslet. Párkrát se sice předjedeme, třeba na brzdách. Jenže když se pak sjedeme v zatáčce a otáčky mi klesnou, akcelerace je pak tak pomalá, že mi to zase vrátí. Během závodu nejde nijak taktizovat, jen prostě jet to své a v podstatě jen čekat, co se stane. Když pak chcete něco dokázat, je třeba jet hodně za hranou a riskovat pád.“
 

TZ Jakuba Kornfeila
17.08.2017 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.