11.09.2017
V sobotu 9. 9. 2017 se jel v dánském Randers Motokros národů ve třídě Classic Motocross na velmi náročném písečném terénu rovněž za účasti českých reprezentantů, a to ve všech věkových třídách.

Družstvo 30+ ve složení David Říha, Karel Mitvalský, Radek Toman, Petr Dokoupil se stalo vítězem před druhým Estonskem a třetím Švédskem. V této třídě jasně dominoval Radek Toman, který v obou rozjížďkách nedal nikomu šanci a obě vyhrál stylem start cíl. V první desítce v obou rozjížďkách vždy dojeli Petr Dokoupil a Karel Mitvalský.

Družstvo 50+ ve složení Jaroslav Růžička, Vladimír Ampapa, Jan Hrdina, Jaroslav Kolářík skončilo na 7. místě.

Družstvo 60+ ve složení Miroslav Nejedlý, Vítězslav Branda, Karel Liška, Václav Vlk skončilo na krásném 3. místě.
Vítězem se stalo družstvo Holandska , druhý skončil tým Francie. K nejlepším ve družstvu patřili Miroslav Nejedlý a Vítěslav Branda, kteří dojeli vždy v první desítce a Karel Liška na 4t BSA v obou jízdách kolem 15. místa.

Družstvo 66+ ve složení Jiří Stodůlka, Miroslav Hanáček, Karel Kozák, Antonín Křápek se stali vítězi (toto vítězství je historicky první v dané kategorii pro ČR = kluci už nám dozráli :-) ) před druhou Anglií a třetím domácím Dánskem. V této třídě podal nejlepší výkon Jirka Stodůlka, který dojel druhý a první. Miroslav Hanáček a Karel Kozák byli v obou rozjížďkáchv první pětce, přičemž je dobře doplňoval " junior"  Antonín Křápek.

Družstvo 70+ ve složení Jindřich Gref, Jan Ištvánek, Jaroslav Vrchota, Jan Skok skončilo na nádherném 3. místě (jde ohistoricky vůbec první umístění na bedně v této kategorii pro ČR). Vítězi se stali Švédové před druhým Dánskem.

Skvělé výsledky našich zavodníků berte jako pozvánku na příští rok, tedy na 15. 9. 2018 do Pacova, kde se pojede budoucí motokros národů ve třídě Classic Motocross.

Text a foto: Karel Kozák mladší