25.09.2017
Seriál ADAC MX Masters zakončil svoji sezónu sedmým závodem v Holzgerlingenu a pro spoustu pilotů to byla poslední prověrka přes Motokrosem národů, který se jede už tento víkend. Pochopitelně tedy nemohl chybět kompletní český trojlístek ve složení Jára Romančík, Filip Neugebauer a Petr Smítka. Jak se dařilo jim a dalším českým reprezentantům, se dozvíte právě zde.

Třída MX Masters

O vítězství v královské třídě si to rozdala dvojice továrních pilotů z mistrovství světa MXGP – Max Nagl a Jeremy Seewer. Každý z nich vyhrál jednu jízdu a o celkovém vítězi tedy rozhodla jízda druhá, kterou ovládl Seewer, startující na 450. Třetí flek bral jeho týmový kolega Hunter Lawrence. Co nás ale zajímá nejvíc jsou samozřejmě výsledky českých reprezentantů, mezi nimiž dominoval Filip Neugebauer celkovým 4. místem a zdatně mu sekundoval Petr Smítka celkovým 6. místem. Oba dva dokázali v některé z jízd zajet čtvrtou příčku a porazit i letošního ADAC mistra Dennise Ullricha. Jára Romančík se vrátil po zranění palce a zajel dva vyrovnané jízdy, které mu daly celkovou 13. pozici. Další z čechů na startu byl Václav Kovář, který byl celkově 19.

V konečném hodnocení šampionátu bere Filip Neugebauer 6. místo a Jára Romančík 10. místo. Výsledky kluků jsou solidním před MXoN solidním příslibem, tudíž další umístění v TOP15 není nereálné!

Výsledky:

1. jízda

2. jízda

Celkově

Šampionát

Třída MX Youngster Cup

Martin Krč po svém návratu za řídítka bral celkové 5. místo a na tu samou příčku se posunul i v konečném hodnocení šampionátu. Slovák Richard Šikyňa si sice v Holzgerlingeru vyjel až 8. příčku, ale díky přechozím skvělým závodům mu celkově patří 4. místo! Další z navrátilců Tomáš Kohút dojel jako 10., Dušan Drdaj byl 17. a bez bodového přídělu zůstali Denis Poláš a Šimon Jošt na 26 .a 27. místě.

Výsledky:

1. jízda

2. jízda

Celkově

Šampionát

Třída MX Junior Cup

Na pětaosmdesátce se skvěle ukázal Radek Větrovský celkovým 5. místem, dále pak Jan Wagenknecht 7. místem. Těsně za první desítkou dojel jako 13. Tomáš Pikart, Petr Rathouský byl 16. a Stanislav Vašíček 27.