MOTOLEVEL.com | Boukalové a Hrochové okupují pódium v Horním Újezdě!
07.10.2017
Poslední závod sezony seriálu MMČR side a quad se odehrával v Horním Újezdě v sobotu 7. 10. 2017. Čermákové potvrdili svou letošní suverenitu a mistrovskou jízdou stvrdili vítězstvím. O otevřené druhé místo se ovšem sváděl boj mezi bratry Janouškovy a Vejchodovy. Stupně vítězů ale překvapivě obsadili Hrochové a Boukalové!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Proměnlivá obloha s přeháňky a chladné podzimní počasí přivítaly všechny přítomné v motokrosovém areálu Horní Újezd. Ranní volné tréninky se tedy odehrávaly na rozbahněné trati. Poslední závod bohužel nepřitáhl více jezdců do pole. Kalkulace s body nebo jisté umístění v seriálu předem, zranění, či neposlušná technika se tak podepsaly na nízkém počtu posádek ve startovní listině. Republikových týmů přijelo pouze 16. S novým spolujezdcem vyrazil do boje o druhou příčku Vejchoda, který přemluvil po pauze svého bratra k pomoci, jelikož jeho letošní mitfára Zatloukal je zraněný. Náladu ovšem pozvedl přebor, který čítal na 20 posádek, z nichž 6 bylo veteránských.

KVALIFIKACE: Crash po startu


Hned počátek kvalifikační jízdy přinesl velký postartovní závar, kdy se převrhla dvojice Hlava-Kříž a do ní vlétly další posádky, včetně favorizovaných Černý-Vitoň. Do čela se přitom dostali bratři Vejchodové a tři kola drželi vedení před bratry Čermákovými. Sice trať byla silně rozbahněná a vytvářela se jednokolejka, přesto docházelo k předjíždění. Čermákové se v nastalých podmínkách prosadili, Vejchodu předjeli a suverénně vyhráli. Druhé místo si pak v poklidu pohlídali Vejchodové. Za nimi se dlouho naháněli Hrochové s Boukaly. Nakonec třetí místo získali Boukalové, protože jejich soupeři chybovali, za což byli trestáni odsunem o příčku níž. Z posledních míst se odpočátku dotahovali Janouškové a Černý-Vitoň. Jejich stíhací jízda se jim velmi dařila. Janouškové dokončili jako šestí. Černý-Vitoň se ovšem v posledním kole potýkali s problémy, kdy se jim zablokovalo přední kolo, takže ze šestého místa se zase propadli na osmé.

Výsledky, top 10:
1. Čermákové, 2. Vejchodové, 3. Boukalové, 4. Hrochové, 5. Králíček-Vybíral, 6. Janouškové, 7. Křížové, 8. Černý-Vitoň, 9. Wanger-Richter, 10. HerclíkovéPRVNÍ JÍZDA: Famózní Boukalové dojíždí jako druzí!


Absolutně v rukou měli první jízdu bratři Čermákové, kteří odpálili ze startovacího zařízení jako první a následně už nerušeně letěli na čele. Za nimi se seřadili Hrochové, Boukalové a Černý-Vitoň. Krušné chvíle prvních pár metrů po startu zažívali Janouškové, kteří se málem převrátili a poté dotahovali ztrátu. Zaškobrtnutí se nevyhlo ani dalšímu aspirantovi na vicemistra Vejchodovi, který taktéž útočil ze zadu. Zatímco na čele absolutně vládli Čermákové a nikým nerozrušuváni pálili za vítězstvím. Výborně se za nimi drželi bratři Boukalové, kteří v prvním kole předjeli Hrochy a posléze si druhou příčku nenechali vzít. Udělali si náskok a ten až do cíle udržovali. S rozestupem za nimi dojeli Hrochové a Černý-Vitoň. Také pátému Králíčkovi s Vybíralem jízda sedla, že ani oni neměli s nikým starost, ač ze začátku jim hrozil dobře rozjetý Peč. Sedmé místo ale bylo po celou dobu velmi otevřené a pořadí se zde hodně měnilo. Až z úplného dna se ke skupince Kříž, Herclík, Wanger a Janoušek dotáhl Vejchoda. V závěru se mu povedlo všechny přeskočit, že nakonec šťastnou sedmičku utrhl pro sebe.

Výsledky 1. jízdy, top 10:
1. Čermákové, 2. Boukalové, 3.Hrochové, 4. Černý-Vitoň, 5. Králíček-Vybíral, 6. Peč-Krejčí, 7. Vejchodové, 8. Janouškové, 9. Křížové, 10. Wanger-RichterDRUHÁ JÍZDA: Tentokráte na výsluní za 2. místo Hrochové!


Vyvrcholením mistrovské sezony se stal poslední závod, ve kterém znovu zářili mladé naděje, Hrochové a Boukalové. Jízdu nejlépe začali právě Hrochové, kteří se po spadnutí startovacího žebříku vyřítili jako první před Janoušky, Vejchodou a Čermáky. Snad ani v tom nejlepším snu si nepředstavovali, že povedou celé startovní pole za sebou přes polovinu závodu. A přesto! Hrochové nasadili takové tempo, že soupeři za nimi nemohli na ně najít recept. Nejdříve se jich drželi Janouškové, ale je spíše zaměstnávali Čermákové. Dlouho jim odolávali, než přeci jen naši mistři republiky šli přes ně a dále se už snažili přiblížit vedoucím Hrochům. V polovině jízdy už na ně praktikovali úspěšný předjížděcí manévr. Dále už nebylo pochyb o vítězi. Čermákové znovu s náskokem zvítězili. Na druhém Hrochové pořád čarovali a drželi plyn, že po skvělém výkonu brali stříbro. Ale i další české mládí si metlo cestu kupředu. Boukalové dohnali čtvrtého Janouška a v závěru ho předjeli. Také oni podali velmi slibný výkon do budoucna. Janouškové ale nemuseli smutnit, protože čtvrtá příčka před pátým Vejchodou znamenala, že letos si zajistili titul vicemistrů. Závod nedokončili Černý-Vitoň, kteří v začátku se pohybovali na 6. místě.

Výsledky 2. jízdy, top10:
1. Čermákové, 2. Hrochové, 3. Boukalové, 4. Janouškové, 5. Vejchodové, 6. Peč-Krejčí, 7. Králíček-Vybíral, 8. Wanger-Richter, 9. Křížové, 10. Umgeher-Rottensteiner


Celkově:
1. Čermákové (50 b.), 2. Hrochové (42 b.), 3. Boukalové (42 b.), 4. Janouškové (31 b.), 5. Vejchodové (30 b.), 6. Králíček-Vybíral (30 b.), 7. Peč-Krejčí (30 b.), 8. Černý-Vitoň (26 b.), 9. Wanger-Richter (24 b.), 10. Křížové (24 b.)


PŘEBOR ČR side a veterán


Závěrečný závod sezony si užívalo i početné pole posádek z přeboru, kterých přijel velký počet – 14 hobby a 6 veteránských! Plný žebřík tak udrželi po celou sezonu. V Horním Újezdě pak vyhráli Procházka-Ochtábec před druhými Šroler-Zářecký a třetími Peták-Lundák. Ve veteránech zvítezili Hutira-Plhák před Háček-Šimůnek a Bolf-Bolf.


Po závodě pak na jezdce čekalo slavnostní vyhlášení v místním Kulturním domě, kde všichni účastníci seriálu MMČR side a quad byli štědře oceněni. Horní Újezd tak udělal tečku za českou sajdkárkrosovou sezonu a nyní se už zase můžeme těšit, co nám přinese ta další.
Text a foto: Josef Hejnal
7. 10. 2017

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.