MOTOLEVEL.com | Red Bull čára 2017: Reed vs. Villopoto na dvoutaktech
08.10.2017
Letošní čtvrté vydání akce Red Bull Straight Rhythm přinese opět něco extra. Letošním tahákem bude třída dvoutaktů, ve které se proti sobě postaví Chad Reed, Ryan Villopoto a sekundovat jim bude mimo jiné i oblíbenec diváků Ronnie Mac. Tuhle akci si nenechte ujít! Podrobnosti v článku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Filosofii Red Bull čáry všichni jistě znáte – půl míle dlouhá rovinka plná skoků, rolet, rytmických sekcí, na které se proti sobě postaví vždy dva jezdci a jen jeden může být vítěz. Za čtyři roky své existence přinesla tato akce několik pamětihodných momentů, ať už je to vítězství bratrů Stewartových (James ve třídě Open a Malcolm ve třídě Lites), Travis Pastrana na své RM-Zille, tedy Suzuki RM s 2T motorem o objemu 500 ccm, se kterou se nebál vyslat cílový backflip, nebo loňský debut elektrické motorky Alta MX.

 

Letošní ročník tedy má laťku nastavenou pořádně vysoko. Red Bull tedy oslovil Kena Roczena, aby se stal ambasadorem nové třídy pro dvoutakty. Ken bohužel závodit nebude, funguje pouze jako tvář projektu, nicméně o zajímavá jména na startu nebude nouze. Získat se podařilo Chada Reeda, který pojede na své vlastní stavbě Yamahy YZ250 z roku 2004, se kterou vyhrál AMA SX titul. Dále tu bude Ryan Villopoto s Kawasaki KX250, se kterou jsme ho mohli vidět třeba v loňském snímku Premix. Ronnie Mac se na Red Bull čáře ukázal už loni, kdy dělal především pořádnou show a podobný výstup se dá čekat i loni. Ronnie a jeho stařičká Honda CR250 mohou překvapit jak šíleností, tak rychlostí! Mezi další zatím potvrzené jezdce patří veterán Mike Brown nebo Ryan Sipes. Další jména jezdců budou oznámena později.

 

V hlavní třídě Open můžeme počítat s Marvinem Musquinem, Brocem Ticklem, Joshem Hansenem nebo Coltonem Haakerem, který platí za mega star ze světa extrémního endura. Ve třídě Lites si to rozdají Shane McElrath, Jordon Smith, Alex Martin a Josh Hill. Josh stejně jako loni pojede na elektrické motorce Alta Motors Redshift MX, která oproti loňsku bude lehčí a přijede s novým podvozkem. V každé třídě bude celkem osm jezdců, zbývající jména budou oznámena později.

 

Red Bull Straight Rhythm se pojede 21. října, přičemž hlavní závodní jízdy se pojedou za umělého osvětlení. Sledovat můžete živě na Red Bull TV!

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: racerXonline.com

8. 10. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.