MOTOLEVEL.com | Masarykův okruh se opět otevře veřejnosti
12.10.2017
Tradičním Dnem otevřené dráhy se Automotodrom Brno rozloučí se sezónou 2017. V neděli 15. října mají fanoušci motoristického sportu i široká veřejnost možnost naplno si užít zázemí prestižní závodní dráhy.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat
Návštěvníky čekají motoristicky orientované atrakce, které letos doplní i dobročinný program.
 

Program na dráze se ponese ve znamení volných jízd. Veřejnost má po celý den možnost vyrazit na závodní trať v civilním voze bez potřeby dalšího speciálního vybavení. Jedna jízda trvá 25 minut a je zpoplatněna šesti sty korunami. „Běžný civilní vůz za tu dobu zvládne objet Masarykův okruh šestkrát až sedmkrát,“ upřesňuje manažerka akce Jana Božková.

 

Milovníkům adrenalinu se nabízí lákavá možnost usednout jako spolujezdec do profesionálního závodního vozu a absolvovat v něm několik kol ostré jízdy. Spolujízdu zajistí brněnský závodní tým Mičánek Motorsport ve svých speciálech Porsche 911 GT3 a Renault Clio.

 

Pomáhejte pohybem

 

Díky spolupráci s Nadačním fondem Niké a Nadací ČEZ bude součástí programu v paddocku i projekt Pomáhej pohybem. Návštěvníci Dne otevřené dráhy dostanou možnost jízdou na tzv. „oranžovém kole“ navýšit finanční částku, kterou Nadace ČEZ podpoří dětské centrum rodinného typu Chovánek v Brně. Děti z Chovánku se Dne otevřené dráhy také zúčastní. „Připravili jsme pro ně řadu aktivit tak, aby si užili přímo ten den. Provedeme je paddockem a řídicí věží, kde se seznámí s provozem Masarykova okruhu. Virtuálně se projedou po závodní trati v našem simulátoru a zazávodí si v motokárách na naší malé dráze,“ vyjmenovává výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Akce se koná pod záštitou primátora města Brna Petra Vokřála.

 

Paddock plný doprovodných aktivit

 

Záboxový prostor nabídne návštěvníkům velké množství atraktivních stanovišť. Návštěvníky opět čeká Velká cena Zelené vlny Radiožurnálu, na dalším programu se podílí BESIP, Policie ČR nebo vojáci Armády ČR ze 74. lehkého motorizovaného praporu v Bučovicích. Vyzkoušet bude možné simulátory nárazu a převrácení vozu nebo motocyklový a automobilový trenažér ve spojení s praktickými kurzy autoškoly. Tyto aktivity doplní výstava závodních a doprovodných vozů Rallye Dakar, historických vozů Penrite Classic Cupu, Velorexů, vojenské a policejní techniky nebo ukázky moderního bojového systému Musado.

 

Silničáři trénují na zimu

 

Ani letos nechybí divácky atraktivní Cestářské rodeo, ve kterém si řidiči autosypačů zasoutěží v jízdě zručnosti s nákladním automobilem s předsazenou sněhovou radlicí. 11. ročník tradiční akce doprovodí výstava techniky a pro děti silničáři připraví malou trať pro jízdu zručnosti.

 

Vstup na Den otevřené dráhy je zdarma, a to včetně parkování, které je možné v paddocku. Areál se veřejnosti otevře v 9 hodin ráno, program končí v 17 hodin.

 
TZ Automotodromu Brno
12.10.2017
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.