MOTOLEVEL.com | Slavnostní vyhlášení účastníků MMČR side a quad 2017 se povedlo!
10.10.2017
Po posledním závodě sezony MMČR side a quad v Horním Újezdě v sobotu 7. 10. se všichni závodníci hodili do gala a přesunuli do místního kulturního domu, kde se večer konalo tradiční, slavnostní vyhlášení nejen vítězů, ale také všech letošních účastníků seriálu MMČR side a quad.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatSlavnostní a pohodovou atmosférou prodchnul rychle se plnící sál, který během chvíle zaplnily týmy a jejich doprovody. Nejdříve pro ně byla připravena večerní hostina, kdy si mohli smlsnout na vídeňském řízku s přílohou vařených brambor.

Mezitím skupina kolem předsedy VV Svazu motokrosu AČR Přemysla Hájka a zástupce Autoprofi Martina Černohorského dokrášlila hlavní pódium, které už následně jen čekalo na ústřední aktéry s předáním pohárů a věcných cen.Zrealizování celého „vyhlášení“ by se neobešlo bez podpory štědrých sponzorů. Díky, kterým mohl večer probíhat a pro jezdce mohly být připravené věcné i peněžní ceny. Pod organizátorskou taktovkou Přemysla Hájka se o to nejvíce zasloužily zejména Autoklub ČR, ACI, Autoprofi Příbram, BO Motor-oil, MEFO, Pardubický kraj, Obec Horní Újezd, Taurus Trans a SSW.

Úvodní slovo patřilo Václavu Severovi, předsedovi místního Autoklubu v AČR Horní Újezd, který se velmi zasloužil, aby na jejich nádherné trati se pořádaly závody. Dále předal slovo také starostovi obce Horní Újezd ing. Radku Boštíkovi, který je příznivcem místního motorismu a také všechny v sále přivítal. Zmínili přítomnost VIP hosta náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše, pod jehož záštitou a podporou se jel poslední závod sezony.Následně už vzal moderování celého večera pevně do svých rukou Přemysl Hájek, předseda VV Svazu motokrosu AČR. Než se přistoupilo k oceňování samotných jezdců, bylo jako již tradičně přistoupeno i k ocenění lidem, kteří buď větší měrou přispěli k podpoře a fungování našich sportů nebo za celoživotní uznání. Přednost samozřejmě dostala žena. Jako první patřilo veřejné poděkování Janě Vaňkové, delegátce za AČR za její výraznou pomoc. Druhým vyvovolaným na pódium byl německý nestor sajdkárkrosu a nestárnoucí závodník Willi Liebl, který nejenže stále závodí, ale jeho firma MEFO velmi podporuje jak světová esa v sajdkárkrosu, tak i naše závodníky. Také s jeho podporou vyrážela česká reprezentace na ME družstev do Cingoli a i nyní podpořil slavnostní ceremoniál na ukončení sezony. Patří mu veliké dík za celoživotní práci a podporu pro náš sport. Posledním mezi vyznamenanými byl další nestárnoucí závodník z Rakouska, a to charismatický Anton Wanger, který na sajdkárkrosovém poli působí už od roku 1978! Nám může být velmi známý z mezinárodních závodů v Ouběnicích. Česko si velmi oblíbil, že nechybí na žádném startu u nás!Sál všem třem aplaudoval a připravoval se na hlavní ceremonii s předáním pohárů a cen všem jezdcům podle jejich pořadí v seriálu. Nejdříve se v záři reflektorů a blesků fotografů ocitli závodníci ze čtyřkolek. Přemysl Hájek postupně vyvolával jezdce od posledního místa až po první. Společná fotografie pak patřila třem nejlepším. Ceny vždy předával manažer a trenér české reprezentace junior MX Jan Froněk.


QUADCROSS

Na pódiu se jako první ukázali ti nejmladší ze třídy junior I. a II., která byla po pauze letos zase obnovena a k naší spokojenosti každý závod měla plnější rošty. Quadcross v nich má zase velké naděje do budoucna! Mezi staršími vyhrál Adam Tuček.
Mladé talenty pak vystřídali ostřílení borci. V mistrovské třídě obhájil loňský titul Jiří Kašpar, který k němu přímočaře směřoval po celý rok a po zasloužených výkonech ho mohl už na předposledním závodě oslavit. Pohádkový příběh ale psal nestárnoucí Marian Klíč, který konečně sezonu absovoval bez zranění a navíc ji okořenil titulem vicemistra! Na podiu pak svou radost dával silně najevo. Až třetí letos skončil ambiciozní David Sůsa, jehož během roku provázela smůla, takže choutky na titul mu závěrem zhořkly.
SIDECARCROSS

Sajdkárkros letos zažíval opravdový boom. Nejen v nejsledovanější mistrovské třídě, ale také v přeboru se startovní rošty vždy pěkně plnily. Tato disciplína tak s kategoriemi hobby a veterán se dostává do jiné dimenze a do většího povědomí veřejnosti.V MMČR suverénně vládli bratři Čermákové, kteří jen ve Stříbře nebrali zlatý věnec. O ten je připravili famozní Janouškové. Jinak ale celou sezonu Čermákové jasně panovali a stali se u nás absolutními vládci, kteří neměli žádnou konkurenci. Titul vicemistra si po letošních bravurních výkonech zasloužili bratři Janouškové. Potkali se s nevídanou formou a předváděli kvalitní podívanou. Škoda jen, že více nejezdí na mistrovství světa, aby se posunuli ještě výše! Na třetím pak skončili Vejchoda-Zatloukal/Vejchoda. Tým Promotorsportu nezažíval zrovna lehkou sezonu, ale i přesto u nich vládla na konec spokojenost.Přebor ČR zase přivábil další jezdce. O titul v této kategorii nejvíce soupeřili nerozluční rivalové Procházka-Ochtábec a Peták-Lundák. Také v konečné tabulce měli obě dvojice stejně bodů a rozhodoval tedy větší počet vítězství, který nakonec byl na straně Procházky s Ochtábcem. Druhými vícemistry se stali letošní komety Šroler-Zářecký, kteří se v závěru sjeli až do obdivuhodné formy.Poslední vyhlášenou kategorii byli veteráni. V nich od počátku vládne Hutira-Plhák a ani letos tomu nebylo jinak. Na druhém skončili Pokorný-Vyšata a třetí brali Bolfové.Před těmi nejlepšími se na prknech slávy vytřídali všichni jezdci. Jestliže chcete znát kompletní pořadí podívejte se do přílohy níže pod článkem!


Slavnostní ceremonie se tedy velmi protáhla. Po ní ale už všichni mohli popustit uzdu a vrhnout se do víru tance nebo na bar řádně zapít náročnou sezonu. Celá párty se pak protáhla do ranních hodin a nesla se ve velmi přátelské atmosféře.


Nezbývá než pogratulovat všem borcům na třech i čtyřech kolech za jejich umění, sponzorům, že umožňují dělat náš sport, pomocníkům, rodinám a všem fanouškům za jejich podporu, bez které by to nešlo! Nyní se už můžeme těšit, co nám přinese příští sezona! Teď nás čekají ještě různé rozlučky se sezonou s týmy a pak zase hurá do posiloven!


V dalších dnech můžete čekat ještě kompletní fotogalerie z ceremoniálu, ale i z jeho zákulisí, takže i nadále nás sledujte!
Text: Josef Hejnal
Foto: Zdeněk Růžička

10. 10. 2017

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.