05.12.2017
Dostala se k nám informace, že slovo dalo slovo a Jonáš Nedvěd bude závodit během MXGP v Lokti nad Ohří a italské Imole na stroji TM namísto své tradiční KTM. Zajímalo nás, jak k nové fúzi mezi zástupcem značky TM a šéfem společnosti Moto Performance v jednom Ivanem Šulcem s Jonášem došlo. Více informací je odkryto v článku, kde lze najít také výzvu pro potenciální další partnery, kteří by chtěli jejich „projekt“ podpořit. 
A nechybí ani zatím jen rozšířené hlesnutí o "téemce" v české mistráku v roce 2018.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Již zmíněný Ivan Šulc se zná s Jonášem už skoro tři roky. Poznal ho na trati, kde si údajně nešlo nevšimnout, že dokáže vzít za plyn, a navíc příjemně pokecali taky v depu, kde mu byl rovněž velmi sympatický. „Po čase jsme se dohodli, že nám Jonáš bude testovat doplňky od Circuit (řídítka) a výfuky Spark pro KTM, které prodávám. Spolupráce nám oběma vyhovovala,“ popisuje začátky Šulc. Netrvalo dlouho a Moto Performance se povedl nevídaný a nečekaný krok v podobě exkluzivní smlouvy na zastoupení TM Racing.
 

„Měl jsem hned od začátku jasnou vizi a cíl. Motorky musí být vidět, je potřeba, aby se celkově změnil pohled na ně, protože tahle značka si pozornost jednoznačně zaslouží. Jde o malou fabriku a přesto jezdci na TM již posbírali několik titulů mistra světa,“ odhaluje svůj záměr a pokračuje. „Věděl jsem, že Jonáš přemýšlí nad EMX300 2T, ale nenapadlo mě, že by mohl mít zájem startovat na TM. Jednou jsme se k tomuto tématu po telefonu dostali a Jonáš navrhnul, že vše probere se svým týmovým manažerem, zda by bylo možné udělat výjimku a závodit v roce 2018 nejen na KTM, ale také na TM. A ono to prošlo, za což Petru Kovářovi velmi děkuji!“Jonáš Nedvěd osedlá TM 300 2T v Lokti a Imole, František Smola pojede na TM MX 450 český mistrák 2018!

Spolupráce je zatím domluvená pro dva závody série MXGP – Loket a italská Imola. Jonáš bude závodit na stroji TM 300 2T a motorku mu připraví TM Racing Czech. „Jsem moc rád, že v Lokti budeme mít při mistrovství světa českého pilota na TM. V případě, že Jonášovi motorka sedne, nebráním se další spolupráci! V českém mistráku bude navíc v roce 2018 další stroj TM, tentokrát půjde o model MX 450fi, který si po testování a porovnávačce, s do té doby sedlanou motorkou Suzuki, vybral František Smola," chlubí se Šulc
 

Krátký rozhovor s Jonášem Nedvědem o jeho spolupráci s Moto Performance


Odkud se znáš s Ivanem Šulcem, majitelem Moto Performance a nynějším zástupcem také značky TM  Racing Czech?
JN: S Ivanem jsme se poznali v roce 2015 na výstavě Motosalon v Brně. Za ty roky jsme se dost seznámili a od té doby se vídáme častěji a častěji.


Jak se těšíš na svůj nový motocykl TM? Měl jsi ho možnost někde otestovat, nebo se na něm teprve začneš projíždět a připravovat?
JN: Nedá se snad slovy popsat, jak se těším. Když jsem poprvé viděl kalendář MS, tak jsem si všiml, že závody EMX300 budou v roce 2018 v Lokti nad Ohří. Hned jsem řekl tátovi, že chci jet. V tu chvíli jsem začal vše řešit a přemýšlel jsem, jak to udělám. Kvůli jednomu závodu mi přišlo nesmyslné pořizovat novou motorku. Tak jsem začal uvažovat nad tím, kdo mi půjčí ojetý starší model z řad kamarádů. Na podzim jsme se s Ivanem bavili o tom, že bych jel v roce 2018 řidítka CIRCUIT, která dováží. A vlastně celkově letošní rok jsme byli v kontaktu, ale jen jako kamarádi. No, a když jsem se zmínil, že bych chtěl jet závody v Lokti, Ivan řekl, že mi půjčí motorku TM 300 2T, pokud nemusím jet na značce KTM. Takže jsem s tím přišel za Petrem Kovářem, manažerem Orion Racing Teamu a už bylo jen na něm, jestli se na tomto ústupku dohodne s firmou KTM. Tímto bych chtěl jak Petrovi, tak i firmě KTM za výjimku poděkovat. Na motorce jsem zatím nejel, ale motorku budu mít včas na vyzkoušení a věřím, že si na ni rychle zvyknu. Vypadá nádherně a výkonu má určitě taky dost.


Na spolupráci v jakém rozsahu jste pro rok 2018 s Moto Performance domluveni? 
JN: Prioritou je pro nás v seriálu EMX 300 rozhodně Loket. Dál jsme se bavili o posledním závodě v italské Imole a ve hře je ještě Matterley Basin v Anglii. Ale kromě Lokte není zatím nic jisté, jelikož zatím nemáme kalendář MMČR a MMSR, kde pojedu celý seriál na KTM 250 SXF. Abych to úplně upřesnil i závody EMX 300 pojedu za Orion Racing Team, ale na motorce TM. Takže od firmy Moto Performance budu mít připravenou motorku TM 300 2T a materiální podporu.
 

Co si slibuješ od své účasti na MXGP v Lokti?
JN: Je to největší závod na území ČR, takže se chci určitě ukázat všem mým sponzorům a kamarádům, kteří mi fandí a podporují mě. Není lepší reklamy, než právě při tomto závodě. Netroufám si říct, na jakém místě bych se měl pohybovat. Ale vím, že chci odjíždět s pocitem, že jsem do toho dal všechno a že spolupráce s Moto Performance stála za to! Opravdu se moc těším, protože jízdu na 2T mam fakt velmi rád.

Vypadá to, že Tvoje helma je připravená uvítat ještě další partnery. Chceš těm potenciálním něco vzkázat? 
JN: Společně s Ivanem se snažíme sehnat partnery, pro něž by mohlo být zajímavé realizovat reklamu na závodech MS v Lokti. Věříme, že se nám tím podaří usnadnit rozhodování, jestli se zúčastnit také dalších podniků MS. Nabízíme nezajímavější místo, a to celou plochu na přilbě (viz vizualizace níže).

 UŽITEČNÉ ODKAZY: 
Moto Performance - www.motoperformance.cz 
TM Racing Czechhttp://www.motoperformance.cz/kategorie/tm-racing


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Foto: archiv Moto Performance – TM Czech Racing a vizualizace přilby Jonáš Nedvěd
5. 12. 2017
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.