06.12.2017
Red Bull KTM Factory Racing překvapil v uplynulých dnech tiskovkou, v níž nadšeně informuje o comebacku polského pětinásobného vítěze Red Bull Hare Scramble a šestinásobného SuperEnduro světového šampiona Taddyho Blazusiaka. Co Poláka Taddyho přimělo vrátit se zpět k závodění a jaké budou jeho budoucí kroky, se dozvíte, pokud nepřestanete číst.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Taddy prozatím podepsal s KTM pouze jednoletý exkluzivní kontrakt pro rok 2018. Smlouva mu zajišťuje účast na několika prestižních událostech, které už dobře zná, ale umožňuje mu rovněž nepoznané v podobě nových závodních dobrodružství. Blazusiak se vrátí na závodní trať už 9. prosince během úvodního kola SuperEnduro série 2018 na své domácí půdě v Krakowě. Sedlat bude speciál KTM 350 EXC-F. Taddy oznámil svůj odchod do závodního důchodu v prosinci 2016.
Od té doby však nadále pokračoval v úzké spolupráci s tovární KTM, kde pomáhal s tréninkem jezdců, testováním, vývojem atd. v průběhu celého roku 2017. Díky jeho přítomnosti na mnoha důležitých závodech se prakticky nikdy zcela nevzdálil závodní rodině. Blazusiak: „Je to pro mě opravdu velmi vzrušující pocit vrátit se zpět do Red Bull KTM Factory Racing Teamu. Můj důchod se zrovna moc neprotáhl, ale sezóna 2018 bude novou kapitolou mojí kariéry. To, co je naplánované po SuperEnduro sérii, je pravým důvodem, proč jsem se vrátil k závodění. Jedná se o závody, který mi umožní zažít něco zcela nového, z čeho budou mít radost také fanoušci. Když jsem přestal na konci roku 2016 po posledním odjetém podniku SuperEndura závodit, ani mě nenapadlo, že se vrátím zpět, protože jsem cítil vyhoření. Profesionální závodění je fakt dost náročné a užil jsem si ho během posledních deseti let více než dost nejen v Evropě, ale taky v USA. Jenže po dvou měsících, co jsem si dal od motorky pokoj, jsem se vrátil zpět na trať a opět si ježdění užíval. Proto jsem jezdil dál na různých tratích, s různými lidmi, objevil jsem se taky na pár závodech a bylo čím dál jasnější, že ježdění miluji pořád stejně a chci se vrátit zpět, kam patřím. Rád bych dodal, že jsem velmi motivovaný především díky tomu, co mám v roce 2018 všechno v plánu. 

Vždycky jsem si užíval nové výzvy. A přesně takovou bude sezóna 2018. Po roční přestávce se nemůžu dočkat, až se vrátím zpět a budu opět dělat to, co miluji nadevše – závodit.“


Taddy v roce 2007 zazářil na notoricky známých nejtěžších eventech Red Bull Hare Scramble a ErzbergRodeo.
Po těchto závodech dominoval světovému extrémnímu venkovnímu i halovému enduru a povedlo se mu přidat do kariérní sbírky pět celkových vítězství Red Bull Hare Scramble, pět AMA Endurocross titulů a šest FIM Superenduro triumfů ve světových šampionátech.
 
Pit Beirer (motocyklová legenda a ředitel KTM Motorsport)
k Taddyho návratu řekl: „Je to pro nás čest přivítat Taddyho zpět v našem enduro line-upu před nadcházející sezónou. Taddy je opravdový šampion, který odvádí skvělou práci také jako ambasador značky KTM a coby zástupce disciplíny enduro. Jeho vášeň a angažovanost nikdy nedaly prostor pochybnostem. Máme radost, že ho opět můžeme podpořit při jeho návratu na závodní dráhu. Věříme, že budeme společně slavit další úspěchy.“

TZ Red Bull KTM Factory Racing


Foto: Jakub Frühauf / MS Superenduro Praha 2016
6. 12. 2017
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.