09.01.2018
Mistři světa v sajdkárkrosu Etienne Bax a Kaspars Stupelis už kroutí sedmý den v USA ve státě Kalifornia v Pala raceways. Jejich první dny začaly vskutku dobrodružně, kdy se stali svědky policejní přestřelky... Přes otřesný zážitek ale pokračují v misi. Na jejich sociálním vláknu můžete vysledovat, jak trénují na místní motokrosové trati a vzbuzují pozornost!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Počátek své mise si asi nepředstavovali tak dobrodružně a plné adrenalinu. Hned první noc na hotelu mohli na vlastní oči sledovat policejní pronásledování a zaslechnout výstřely. Okamžitě tak méně příjemnou čtvrť vyměnili za jinou lokalitu, kde už nalezli klid na svou práci. Oba neztratili nic z nadšení. "Nikdy předtím jsem nebyl v Americe a těším se, že to bude skvělé dobrodružství, a jsem zvědavý, jak to půjde, " přiznával na začátku Etienne Bax.


Propagace

Přesto nebere cestu do USA jako dovolenou. "Se spolujezdcem Kasparsem Stupelisem jsme sem přijeli hlavně propagovat sajdkárkros," upozorňoval. Plán mají tedy nalinkovaný přesně. V Americe totiž vidí velký potenciál. "Jsou zde někteří nadšenci do sajdkárkrosu, ale nejsou lepší než špatní amatéři, mají totiž zastaralý materiál, který je třicet až čtyřicet let starý," konstatoval Etienne.

I z toho důvodu jim chce ukázat, kam se ten sport posunul, jak aktuálně vypadá a udělat velkou reklamu. "Dříve to někdo zkusil, ale možná to vidělo tak padesát lidí. Nyní máme výhodu v sociálních médiích. Chceme ukázat, jak krásný je sajdkárkros na tréninkových okruzích a také organizujeme skutečný den tisku. Budeme v Anaheimu během supercrossu," poodhalil plány Etienne.

Dohodl se také s místními sajdkárkrosařemi. "Chci vidět, jak mohou řídit ten starý materiál a opravdu jim chci pomoci, případně poslat materiál, aby se zde mohl sajdkárkros stát populárnější. A pak za deset let třeba závod v americkém kalendáři? To by byl můj sen a chtěl bych k tomu přispět," zasnil se Etienne.


Sen začal se Stupelisem

Po získání svého prvního světového titulu v roce 2015 s Kasparsem Stupelisem se s ním domlouval, že vyrazí do Ameriky. Bohužel k tomu nedošlo. V minulém roce získal opět titul mistra světa a sen o Americe se najednou zase začal naplňovat. A když se znovu dal dohromady s Kasparsem Stupelisem, bylo jasno. "Je báječné, že sen začínal s Kasparsem a také s ním ho uskutečním. Ani bych s nikým jiným do toho nešel," upřímně odpověděl Etienne.

Na počátku své cesty ale museli projít nutnou administrativní byrokracií. „Bylo to hodně papírování, ale všechny materiály jsme dodali, že už nám nic nebránilo v naší cestě. Nyní zažíváme nezapomenutelný týden. Je to obrovská životní zkušenost, která je orientovaná na budoucnost. Doufám, že se po naší misi přidají Spojené státy americké na sportovní mapu naší disciplíny, " zasnil se Etienne.

Zdroj: www.omroepbrabant.nl

Aktuálně po šesti dnech, které strávili tréninkem v Pala raceways, se přesunou na další místa. Své další plány odtajnil Etienne na svém facebooku. Dnes by měli být v Lakeelsinore mx, poté návrat do Milestone mx a ve čtvrtek v Glen Helen raceway. Na jejich videa z tréninků se můžete podívat na:

https://www.facebook.com/100010642860564/videos/543224139375677/Připravil: Josef Hejnal
Zdroj: omroepbrabant.nl
Foto: FB Etienna Baxe

9.1.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.