14.01.2018
Druhé kolo AMA SX šampionátu 2018 sebou přineslo naprosto parádní závodění ve třídě 250SX West, které byste si neměli nechat ujít! V královské třídě nám ze hry vypadli Eli Tomac a Marvin Musquin, takže Jason Anderson mohl slavit vítězství. HD záznamy přiloženy!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Eli Tomac měl z minulého týdne potlučené rameno, ale i přes to se pokusil závodit. Jeho snaha ztroskotala už v kvalifikaci, kde nebyl schopný odjet rychlé kolo, čímž pro něj Houston skončil. Už dvakrát vyšel bodově naprázdno, což ho může stát šanci boje o titul.

 

V Heat Race 2 královské třídy se zase z boje vyřadil vítěz úvodního závodu Marvin Musquin, který upadl a zřejmě si vyhodil rameno. Do dalších bojů už nenastoupil a doufáme, že bude v pořádku pro příští týden! Jeho pád zde:

 

 

250SX West Coast Main Event

Wow… tak tohle bylo opravdu intenzivní! Po startu šla do čela skupinka ve složení Joey Savatgy, Shane McElrath, Adam Cianciarulo, Christian Craig a Chase Sexton. Tihle borci si to dávali kolo na kolo! Adam šel na druhé místo a začal vyvíjet tlak na Savatgyho, ale po pár kolech upadl. Mezitím se z desátého místa jako raketa přiřítil Aaron Plessinger, který byl plný odhodlání proměnit špatný start ve skvělý výsledek! Že tyto stíhací jízdy umí ostatně ukázal už v sezóně 2017.

 

Na ostří nože se bojovalo po celý závod a myslím si, že je škoda se na něj nepodívat – více už tedy neprozradím, musíte se podívat na záznam! Rozhodně sledujte chyby Cianciarula, neuvěřitelnou stíhačku Plessingera, a také Chase Sextona, nováčka této třídy. Opakuje Joey Savatgy svůj příběh z loňska, kdy několik závodů vodil jen proto, aby se pak nechal předjet?

 

Záznam:

 

Výsledky Main Event 250SX West Coast

Šampionát

 

450SX Main Event

Do první zatáčky se jako první přiřítil Justin Barcia s Kenem Roczenem a v těsném závěsu Weston Peick, Jason Anderson a Cole Seely. Justin se s Kenem chvíli přetahoval o vedení, ale německý pilot byl úspěšnější. To už byl za zády Justina Barcii Jason Anderson a původně třetího Westona Peicka zdolal také Cole Seely.

 

V této sestavě odjeli jezdci hned několik úvodních kol, během kterých začal Ken malinko ujíždět soupeřům a už se zdálo, že si dnes připíše plný počet bodů. Jenže Justin Barcia zachyboval, Jason Anderson šel na druhé místo a najednou měl volnou cestu ke stíhačce. Ta se mu povedla na výbornou, rychle Kena dotáhl, předjel a posléze mu i ujel. Jason Anderson tak byl naprosto jasným vítězem! Ken Roczen druhý a s odstupem si to o třetí místo dávali Cole Seely a Justin Barcia, kde byl úspěšnější Barcia, který si tak připsal druhé pódium v řadě. První pětku doplnil Weston Peick, ten měl ale v průběhu závodu co dělat s Justinem Braytonem.

 

Do vedení šampionátu se tak po výpadku Marvina Musquina posunul Jason Anderson, který má sedm bodů k dobru na Kena Roczena a Justina Barciu, kteří se stejným počtem bodů sedí na druhém a třetím místě. Marvin Musquin se propadl na průběžnou 10. příčku.

 

Záznam:

 

Výsledky Main Event 450SX

Šampionát 450SX

 

Kompletní výsledky zde.

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: racerXonline.com

14. 1. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.