13.02.2018
Startovní pole závodů malých krosáků ve třídě 65ccm už nemusí být nutně (de facto) jednobarevné – fabrice KTM a její sesterské Husqvarně vyrostla modrá konkurence v podobě Yamahy YZ65!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nová pětašedesátka dostala zbrusu nový motor, podvozek, rám a samozřejmě design, který se odvíjí od dospělých modelů YZ-F. Vodou chlazený motor nepostrádá mechanickou přívěru a sací klapky, které mají zaručit konkurenceschopný výkon. Ten je na zadní kolo přenášen šestistupňovou převodovkou. O brzdný účinek se starají hydraulické brzdy s průměrem kotouče 198mm vepředu a 190mm vzadu.

 

Krosové speciály Yamaha jsou známé pro svoje výborné tlumiče, které dodává Kayaba. Stejná značka dodala tlumení i na malý model, vepředu najdeme plně nastavitelnou pružinovou 36mm vidlici KYB a vzadu spolehlivý a opět plně nastavitelný KYB tlumič. Samozřejmostí pak jsou černá bezhrazdová řídítka, modré ráfky a celkový design odpovídající moderní motokrosové mašině. Motorka včetně všech náplní a s plnou 3,5 L nádrží váží 61 kilogramů (KTM 65 SX bez náplní váží 53 kilo).

 

Yamaha YZ65 bude dostupná v průběhu dubna. Oficiální česká cenovka zatím nebyla stanovena, nicméně dá se očekávat podobná cena, jako u KTM 65 SX.

 

Podobné informace a nálož fotek najdete zde.

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: yamaha-motor.eu

13. 2. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.