26.02.2018
Jediným českým zástupcem ve WSBK šampionátu, který odstartoval na australském Phillip Islandu byl o víkendu 24. a 25. 2. 2018 Ondra Ježek, který v úvodním závodě obsadil 15. místo. Jak jeho víkend pokračoval, se dozvíte dál.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

První závod, první bod

Na australském Phillip Islandu v sobotu 24. 2. ráno vypukla naostro další sezóna mistrovství světa Superbiků. Jediný český zástupce v tomto šampionátu Ondřej Ježek obsadil na úvod 15. místo.
 

Ježek, stále bojující s problémy své nové Yamahy, startoval do závodu z 19. místa. Po startu si svoji pozici vylepšil a v průběhu bojoval zejména s domácími závodníky jedoucími na divokou kartu.
 

„S čím zatím můžu být spokojen, jsou starty. Se zbytkem vůbec. Sice jsme zapsali bod do klasifikace, nicméně skupina jezdců, kde bychom se chtěli pohybovat, byla daleko před námi. Chtěl jsem se držet alespoň Hernandeze, ale i ten byl nakonec nad mé síly, než mu explodovala zadní guma a upadl. Musíme vyřešit problém s řazením a nájezdem do zatáčky. To moji jízdu velmi ovlivňuje a nejsem schopen jet to, co bych chtěl,“ shrnul průběh závodu a své problémy brněnský závodník.
 

Zítřejší druhá jízda se z důvodu zmiňovaných problémů s pneumatikami (Hernandez nebyl tento víkend první, komu explodovala zadní pneu) pojede na jednu povinnou zastávku v boxech! Závod je vypsaný na 22 kol, přičemž každý jezdec může na jedné suché zadní pneumatice objet maximálně 12 kol. Toto pravidlo neplatí pro mokrý závod. Předpověď počasí hlásí na zítřek polojasno, takže se s největší pravděpodobnosti dočkáme velkého dramatu při přezouvání v boxech.
 

„Bude to dost zajímavé. Ještě nikdy jsem pit stop v závodě neabsolvoval. Bude to zítra tedy i závod mechaniků. Doufám, že to naši kluci zvládnou rychle a třeba nám tato zastávka pomůže. Docela se na to těším, bude to zejména pro vás diváky sranda,“ dodal Ježek.
 

Pořadí:
1. M. MELANDRI IT Ducati Panigale R 33'40.354
2. T. SYKES GBR Kawasaki ZX-10RR + 1.180
3. C. DAVIES GBR Ducati Panigale R + 9.265
4. X. FORÉS ESP Ducati Panigale R + 9.821
5. J. REA GBR Kawasaki ZX-10RR + 13.896
---------------------------------------------------------------------------
15. O. JEŽEK CZE Yamaha YZF R1 +1 '02.682


Průběžné pořadí v šampionátu WSBK 2018 po 1. závodě:

1. M. MELANDRI 25 bodů
2. T. SYKES 20 bodů
3. C. DAVIES 16 bodů
4. X. FORÉS 13 bodů
5. J. REA 11 bodů
---------------------------------------------------------------------
15. O. JEŽEK 1 bod 


Druhou jízdu v Austrálii Ježek nedokončil


Porucha spojky vyřadila Ondřeje Ježka z nedělního závodu MS Superbike na Phillip Islandu.


V sobotu urval jeden bod. V neděli to vypadalo mnohem nadějněji, co se týče bodového přídělu. Několik jezdců do závodu z různých důvodů nenastoupilo, a tak už před samotným startem se brněnský závodník posunul o tři pozice dopředu na 16. místo. Bohužel v závodě ujel asi jen 200m, když v motoru zahrčelo. "Cítil jsem divné vibrace už na startu. Poté se rozjel, ale už jsem cítil, že je zle. Po pár vteřinách motorka přestala jet a okamžitě jsem odstavil stroj mimo trať," popsal Ondra napínavou situaci po startu závodu. "Neuvěřitelné věci se letos dějí. Na motorce jsem strávil 10 dní, během nichž jsme měli čtyři závažné technické poruchy," dodal.
 

Závod, který byl ovlivněn také povinnou výměnou pneumatik, ovládl stejně jako včera Ital Marco Melandri na Ducati.


Pořadí:

1. M. MELANDRI IT Ducati Panigale R 34'42.633
2. J. REA GBR Kawasaki ZX-10RR + 0.021
3. X. FORÉS ESP Ducati Panigale R + 0.304
4. T. SYKES GBR Kawasaki ZX-10RR + 1.488
5. A. LOWES GBR Yamaha YZF R1 + 2.474
-----------------------------------------------------------------

DNF O. JEŽEK CZE Yamaha YZF R1


Průběžné pořadí v šampionátu:
1. M. MELANDRI 50 bodů
2. T. SYKES 33 bodů
3. J. REA 31 bodů
4. X. FORÉS 29 bodů
5. A. LOWES 21 bodů
---------------------------------------------------------------
17. O. JEŽEK 1 bod    


TZ Ondřej Ježek
26. 2. 2018 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.