08.03.2018
Honda prodloužila smlouvu s Christianem Craigem, která říká, že pojede za Honda HRC team do konce Monster Energy AMA SX série 2018. Minulý týden Honda oznámila, že Craig zaskočí za zraněné jezdce jen v Atlantě a Daytoně. Craig zvládl debut dobře, když se umístil v rámci "Triple Crown" večera na pozicích 6-7-5, což mu hodilo 5. místo celkově.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

"Nenávidím, když se někdo zraní, vzlášť pokud jde o někoho mně blízkého. Cole je jako můj brácha a taky někdo, ke komu vzhlížím. Byla to fakt složitá situace vidět ho zraněného," řekl Craig v rámci svého prohlášení po Atlantě. "Na druhou stranu si uvědomuji, že se mi naskytla příležitost a otevřely se mi dveře do třídy čtyřistapadesátek, kde bych rád zajel lepší výsledky než v loňském roce. Strávil jsem na motorce pár dnů a hned jsem do všeho vletěl po hlavě. Neměl jsem žádná očekávání, pominu-li, že jsem na sebe byl svým způsobem pyšný díky tomu, jak se mi jezdilo. Myslím, že se vše ukázalo během závodů v Atlantě. Celý den byl povedený. Kvalifikace nebyla špatná, a tak jsem vstoupil do noční části závodů sebevědomě. Hodně jsem makal, abych posílil svoji psychiku a nyní je konečně čas ukázat to během závodů. Vedl jsem spoustu kol, obojí v prvním a posledním závodě. Jezdit vepředu není něco, co člověk může natrénovat, musíte do toho prostě jít a brát to jako další z lekcí. Bylo zábavné závodit s TOP jezdci. Těším sena příští víkend v Daytoně a věřím, že se zase posunu o kus dopředu. Páté místo je pro mě osobně tím nelepším výsledkem, a proto jsem za něj opravdu šťastný. A je potřeba připomenout, že jsem hladový po dalším úspěchu."  

Craig, který měl sjednanou smlouvu ve třídě 250SX s GEICO Honda, skončil šestý v 250SX West Region, což bylo tedy před přesunem do týmu Honda HRC. Craig letos odzávodil v rámci Monster Energy AMA SX série pouze dvě kola a celý Lucas Oil Pro Motocross Championship 2017. 
 

Honda HRC team má momentálně zraněné oba své jezdce - Ken Roczen a Cole Seely, kteří už stoprocentně do Monster Energy AMA SX nenastoupí, ale měli by být připraveni na AMA MX šampionát. 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj: RacerXonline.com 
8. 3. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.