10.03.2018
Mrazy ustaly, teploty vyletěly vzhůru a ukázalo se slunko, čehož ihned využili čeští sajdkárkrosaři, kteří ještě nevytáhli své sajdkáry z garáží. Kramolínská enkláva s Hranickým se připravovala v Dobřanech, Herclíkové doma v Benátkách nad Jizerou, rakouští účastníci českého šampionátu odcestovali do Itálie a početná ekipa si zajela do Maďarska.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vyloženě jarní počasí nenachalo klidnými kramolínské posádky - Noháček-Kadečka (#107), Kalinovský-Liška (#27), Hlava-Kříž (#73, všichni z republiky) a také knínskou dvojici Hranický-Lizánek (#66) z přeboru. Za tréninkovou dráhu si vybrali tu v Dobřanech, která je jejich bydlišti blízká. Konečně si mohli otestovat, jak jsou na tom po zimě a připravit se na první mistrák v Mohelnici dne 31.3.2018. Z jejich tréninku přinesli opravdu bohatou fotogalerii, na kterou se můžete podívat níže.

Ani v Benátkách nad Jizerou nebyl klid. Tam se do závodní výstroje oblékli bratři Herclíkové (#18) s domácími borci Mareš-Zoubek. Sice podmínky se jim naskýtaly blátivé, ale přijatelné počasí jim nezabránilo pořádně prověřit své jezdecké dovednosti. Bratři Herclíkové se navíc sžívají s novým strojem. Starý totiž vyměnili za novější. Přešli z Husabergu na Jawu a s ní se určitě hodlají posunout zase výše!

Na delší cestu za vyladění formy vyráží i rakouští, pravidelní účastníci českého mistráku Wanger-Richter. Ani oni nechtěji v přípravě nic podcenit, aby znovu mohli tvrdit muziku v top nejlepších v Česku.

Početná skupina českých sajdkárkrosařů z republiky i z přeboru zase vyrazila do Maďarska. Tamní motokrosové tratě jsou totiž jimi už delší dobu vyhledávanými. Návštěva této blízké krosové destinace se tak stává tradicí. Z ní přineseme ještě podrobnější zprávu.

Z výše uvedeného je jisté, že i české vody se rozčeřily a každý se snaží finálně vyšperkovat svou zimní přípravu, aby do sezony vletěl již rozjetý!Připravil: Josef Hejnal
Foto: archiv jezdců

10. 3. 2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.