10.03.2018
Také Belgičané zahájí svou sezonu prvním závodem v Moerbeke-Waas v MC Scheldeland v neděli 11. 3. 2018. Účastí ho okoření i česká posádka! Bratři Čermákové se chtějí totiž po startu na holandském mistrovství rozjet i v Belgii, kde na ně samozřejmě čeká kvalitní mezinárodní konkurence.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Specifikem belgického mistrovství je, že jsou tréninky i v sobotu, protože v neděli budou mít jezdci možnost pouze jednoho ranního před naskočením do ostrých odpoledních jízd. Rozjížďky zde trvají 20 minut plus 1 kolo. Časový harmonogram je následující:

sobota:

Odpolední tréninky


neděle:

Trénink side - 10 hod.
První jízda side – 14h 15
Druhá jízda – 17h 40Místní rideři jsou také největšími hybateli ve světové šampionátu. Čermákové se tak můžou porovnat s belgickými hvězdami. V holandském Lochemu se vedlo talentům Dierckens-Rostingt, naopak takové štěstí neměli asi největší favorité na top 5 v MS – Vanluchene-v/d Bogaart, kteří si doma budou chtít napravit reputaci. Kdo čeřil minulý rok světové vody byl i Sanders, který letos nastupuje s novým mitfárou Hallerem. Belgičané také budou vyhlížet, jak se povede nejmladším talentům bratrům Janssensovým. Nesmíme opomínat ani ostříleného ridery s mnoha zkušenosti z MS Santermanse. Otazník visí nad špičkovým jezdcem Van Daelem, který se zranil minulý rok na GP. Jeho problematické zranění lokte mu nedovolí zasáhnout. Sám je nad osudem velmi zklíčený.
Na belgický šampionát se chystají i mistři světa z Holandska, jednička z Anglie nebo Estonska. Čermákům se tak nabízí perfektní rozjezd se soupeři z MS.


Držíme jim palce, aby tentokráte se jim vedlo lépe než v Holandsku!Text: Josef Hejnal
10.3.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.