11.03.2018
Desátým dílem pokračoval AMA SX šampionát, ve kterém jsme byli svědky zápisu do historie jezdce s číslem 10 Justina Braytona. On ostatně celý závod královské třídy byl jedno velké drama, které přineslo vcelku dojemný závěr, ve kterém si jeden fajn chlápek splnil na stará kolena dětský sen. Čtěte víc a nezapomeňte kouknout na záznamy!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

250SX East Coast Main Event

Na startu trestuhodně zaspal Zach Osborne a první zatáčkou projížděl na posledním místě, takže od vedoucí skupinky ve složení Jordon Smith – Jeremy Martin – Austin Forkner ho dělil pěkný kus cesty. Zach už ale několikrát ukázal, že se umí dravě probíjet z hloubi startovního pole, kolo v Daytoně navíc bylo extra dlouhé a nabízelo spoustu místo pro chybu, takže stát se mohlo cokoliv.

 

Vedoucí skupinka zatím jela jako na provázku beze změn v pořadí, TOP5 se po dvou kolech ustálila na jménech Smith – Martin – Forkner – Davalos – Cantrell. Jezdci jakoby čekali, až jak dopadne stíhací jízda Osborna. A ten se činil, do první pětky proklouzl už v šestém kole, o dvě kola později předjížděl Davalose na čtvrté místo, jenže vedoucí trojice už měla desetivteřinový náskok.

 

I když se Zach hodně snažil a v posledním kole zvládl dojet třetího Forknera, nedokázal už zaútočit. Po Daytoně se tedy o první průběžnou příčku dělí právě s Forknerem, oba mají po 89 bodech.

 

Výsledky:

Main Event

Šampionát

 

Záznam:

 

450SX Main Event

Jestli byla slabší třída nudnějšího rázu, tak nyní se diváci dostali do varu hned několikrát, Daytona totiž dodala pořádné drama! Ale popořadě, nejlépe odlepil Cristian Craig v závěsu s Justinem Braytonem, který se po pár zatáčkách dostal do vedení, a na třetí místo se během prvního kola dostal Marvin Musquin. Jason Anderson a Eli Tomac měli oba pád, takže Anderson projížděl prvním kolem až jako 14. a Tomac až úplně poslední.

 

Musquin měl tedy parádní šanci výrazně srazit bodovou ztrátu na průběžně vedoucího Andersona. Tu se rozhodl využít na maximum, šel do vedení před Braytona, jenže krátce po předjetí udělal chybu a vyletěl z tratě přímo do prostoru pro mechaniky. Brayton byl tedy zpět ve vedení a za jeho zády se držel Craig, kterému dále dělali společnost Weston Peick a Cooper Webb.

 

Diváci neměli šanci si během první půlky závodu oddechnout, Musquin šel znovu k zemi a dělal nezvykle mnoho chyb. Po druhém pádu se dostal na úroveň desátého místa, kde už jeli také Eli Tomac a Jason Anderson. Z této trojice to ale byl Eli Tomac, který se rozhodl vymáčknout ze sebe a své motorky úplné maximum a začal prostupovat startovním polem kupředu.

 

Na čele jel stále bezchybný Brayton a jak se závod chýlil ke konci, začínalo být jasné, že má tento sympaťák obrovskou šanci dokázat něco neuvěřitelného – za týden mu bude 34 let a pokud by vyhrál, stal by se nejstarším vítězem v historii AMA SX, a co víc – z jeho 130 kariérních startů by to bylo jeho první vítězství vůbec!

 

 

Jen pár vteřin za jeho zády se ale na druhé místo dostal Cooper Webb, kterého už začínal pronásledovat Eli Tomac. Tomac letěl jako blázen, dostal se před Coopera a poslední 4 kola se snažil dojet i Braytona. To se mu sice nepodařilo, ale i tak je jeho závod neuvěřitelný – po pádu a posledním místě v prvním kole dojel druhý.

 

Vítězný Justin Brayton tedy přepsal historické anály AMA SX a netřeba tedy dodávat, že jeho dojezd byl hodně emotivní záležitostí. Není snad nikdo, kdo by mu to nepřál. Druhý Eli Tomac a parádní třetí místo bral Cooper Webb. Christian Craig byl čtvrtý  Marvin Musquin po dvou pádech skončil pátý, šestý Weston Peick a Jason Anderson bral sedmou příčku, takže stále sedí s pohodlným náskokem na čele průběžného hodnocení.

 

Výsledky:

Main Event

Šampionát

 

Záznam:

 

Kompletní výsledky zde.

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: racerXonline.com

11. 3. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.