11.03.2018
Po nepříliš úspěšném startu v holandském Lochem si bratři Čermákové zvedli sebevědomí v belgickém Moerbeke-Waas, který hostil zahajovací podnik belgického šampionátu. I přes kolizi na startu v první jízdě a vítězství v druhé nakonec obsadili stříbrnou příčku!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nad konáním tohoto podniku visel otazník, jelikož předtím zde silně pršelo a ještě den před závodem byla trať velmi podmáčená. Tyto nepříznivé okolnosti se nejspíše podepsaly i pod slabou účastí v hlavní kategorii side, kde punc ji nakonec dodávaly kromě místních hvězd Vanluchena a Santermanse hlavně zahraniční posádky (Čermákové, Varik-Daiders, Cuche-Cuche, Inderbitzin-Betschart). Do hlavních jízd tedy naskočilo jen devět statečných!


PRVNÍ JÍZDA: Čermáky narazili na hrazení!

Hned start připravil první závar a kolizi, ve které se bohužel ocitli i bratři Čermákové. Tí byli soupeři natlačeni na hrazení, takže jim stížili cestu ke špičce. Nevzdávali se a vrhli se do stíhací jízdy, která jim nakonec přinesla 5. místo. Na čele se přitom utrhl Vanluchene před Varikem. Třetí dojel Delmotte-Verbrugghe. Při jízdě se zranil Santermans a musel být ošetřen.

Výsledky 1. jízdy:

1. Marvin/Ben VANLUCHENE/VAN DEN BOGAART
2. Kert/Lauris VARIK/DAIDERS
3. Jens/Tom DELMOTTE/VERBRUGGHE
4. Christophe/Maxime CUCHE/CUCHE
5. Tomás/Ondrej CERMÁK/CERMÁK
6. Remo/Martin INDERBITZIN/BETSCHART
7. Daen/Robbe VALCKE/DE VEENE
8. Randy/Jurgen VANDECASTEELE/VAN EECKE
9. Kristof/Konstantinas SANTERMANS/BELECKASDRUHÁ JÍZDA: Čermákové vítězí!!!

Začátek druhé jízdy nejlépe chytli Vanluchene-van den Bogaart a ujali se vedení. V průběhu se ale nevyhli uvíznutí v hlubokých kolejích, takže jejich místo na chvíli zaujali Delmotte-Verbrugghe. Ovšem pak už se do toho opřeli bratři Čermákové a naklonili vítězství na svou stranu, přičemž za sebou setřásli věrného pronásledovatele Vanluchena. Čermákové si tak díky prvnímu místu zajistili celkové druhé!

Výsledky 2. jízdy:

1. Tomás/Ondrej CERMÁK/CERMÁK
2. Marvin/Ben VANLUCHENE/VAN DEN BOGAART
3. Jens/Tom DELMOTTE/VERBRUGGHE
4. Kert/Lauris VARIK/DAIDERS
5. Remo/Martin INDERBITZIN/BETSCHART
6. Daen/Robbe VALCKE/DE VEENE
7. Randy/Jurgen VANDECASTEELE/VAN EECKE


Celkově:

1. Marvin/Ben VANLUCHENE/VAN DEN BOGAART 47 bodů
2. Tomás/Ondrej CERMÁK/CERMÁK 41 b.
3. Jens/Tom DELMOTTE/VERBRUGGHE 40
4. Kert/Lauris VARIK/DAIDERS 40
5. Remo/Martin INDERBITZIN/BETSCHART 31
6. Daen/Robbe VALCKE/DE VEENE 29
7. Randy/Jurgen VANDECASTEELE/VAN EECKE 27
8. Christophe/Maxime CUCHE/CUCHE 18
9. Kristof/Konstantinas SANTERMANS/BELECKAS 12Závod v Belgii Čermákům nadmíru sedl, takže za svým putováním po BENELUXu udělali pěknou tečku. Nyní se už na ně fanoušci mohou těšit i doma, kde pro ně přichystali akci „Vítání jara“ na trati Pichce u Příbrami v sobotu 17.3.2018. Další týden už je čeká první GP Holandska v Oss a následně i první český mistrák v Mohelnici!Text: Josef Hejnal
Foto: Luc Driesen, Dries Dewitte

11.3.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.