11.04.2018
Husqvarna letos jako první odhalila novinky pro příští sezónu. Ty se týkají motokrosového potěru, pro který jsou v nabídce dvoutaktní modely TC 50, TC 65 a TC 85.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Malá padesátka TC 50 nabízí podobný vzhled jako dospělé modely, takže na ní budou kluci vypadat jako jejich idoly z továrních týmů. V ocelovém rámu je zasazen výkonný vodou chlazený motor s automatickou převodovkou. K mání je i kit, který sníží výkon na 5,5 koně pro ty úplně první motokrosové krůčky. Pokročilejší malí krosáci pak ocení vzduchovou vidlici WP AER 35 s 205 mm chodem a zadní tlumič WP s chodem 185 mm. Samozřejmostí jsou plovoucí disky, černé ráfky s obutím Maxxis.

 

TC 65 dostala hydraulickou spojku, která klukům usnadní možná jejich vůbec první pokusy o manuální řazení. Převodových stupňů je zde hned 6. Na motorce najdeme i vymazlenou hliníkovou kyvku pro dodatečné snížení hmotnosti. O tlumení se opět stará firma WP a jejich vidlice WP AER 35 s chodem 215 mm a WP tlumič s chodem 270 mm. I zde najdeme plovoucí disky s průměry 198 mm vepředu a 160 mm vzadu.

 

Nejsilnější malé žihadlo TC 85 je přestupním můstkem do dospělých kategorií. Na téhle motorce se už v moderním pojetí motokrosu lítá hodně rychle, takže je pochopitelné, že musí vyhovovat vysokým nárokům. Výkonný motor sdílený s mateřskou KTM je osvědčenou zárukou dostatku koní pod sedlem. K dispozici je hydraulická spojka, šestistupňová převodovka, lehce nastavitelná vzduchová vidlice WP AER 43 nebo upravený tlumič WP XPlore PDS. K dokonalosti tuhle motorku dotahují součástky jako hliníková podsledlovka a kyvka, široké stupačky s velkým otvory pro odpadávání bláta, přístup do airboxu bez použití nářadí, černé ráfky Excel a plovoucí disky (240 mm a 210 mm).

 

Nové modely by měly být u evropských dealerů v průběhu dubna.

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: motocrossplanet.com

11. 4. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.