14.04.2018
V sobotu 14.4.2018 se začala ve španělském Talavera de la Reina odvíjet v pořadí 3. GP sidecarcross ostrou kvalifikací za slunného počasí. Při nízké účasti se jel jen jeden kvalifikační závod, ve kterém dominovali favorité. Zvítězil francouzsko-lotyšský tandem Giraud-Mucenieks před holandsko-lotyšskou dvojicí Bax-Stupelis a Holanďany Willemsen-Bax. Čermákové se dostali do kolize a skončili nakonec jako třináctí. Hrochové dojeli na 19. místě!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Značná vzdálenost 3. GP i zranění se podepsaly na slabé účasti posádek ve španělské Talavera de la Reina. Technickou přejímkou prošlo jen 26 týmů, čímž měly všechny dopředu zajištěn postup do nedělního finále. V kvalifikaci tak nedošlo na rozdělení do dvou skupin, a tak odpadl jeden závod a poslední šance. Všichni jeli společně. Harmonogram se tedy posunul. Ranní seznamovací trénink i předkvalifikační měřený o místo na startu ovládli Bax-Stupelis. Naše posádky nezajely špatné časy. Čermákům stačil na 6. místo a bratrům Hrochovým na devatenácté. Po celý den vládlo slunné počasí s teplotou kolem dvacítky.


KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD: Giraud-Mucenieks pořád ve fóru!
Zodpovědně se vrhli do kvalifikační jízdy všichni favorité na titul. Holeshot získal Giraud před Willemsenem a Baxem, že nasledný průběh závodu nabral ty správné obrátky v rukou těchto es. Horké chvilky po startu ale zažíval lídr šampionátu Vanluchene, který se dostal do problémů a zablokoval Sanderse i naše Čermáky. Díky kolizi tak česká dvojice vyrážela mezi posledními a měla co dohánět.

Mezitím na čele dominoval Giraud, kterého stíhali Willemsen a Bax. Oba pronásledovatelé si místa ještě před koncem prohodili. S prodlevou za nimi se hnal dále Hermans a Brown. Závodním polem se probíjeli Čermákové.

Cílem proletěl jako první Giraud před Baxem a Willemsenem. Přes velké úsilí se Čermákům podařilo poskočit alespoň na 13. příčku. Na chvostu pak bojovali bratři Hrochové, kteří závod dokončili jako devatenáctí.

Výsledky kvalifikačního závodu:
1. Giraud-Mucenieks (FRA-LVA), 2. Bax-Stupelis (NED-LVA), 3. Willemsen-Bax (NED), 4. Hermans-Musset (NED-FRA), 5. Brown-Millard (GBR), … 13. Čermákové (CZE), … 19. Hrochové (CZE)Všichni účastníci si tak dnes nanečisto načetli rychlou, skákovou a technicky náročnou trať. Zítra ale již přituhne. Držme palce českým posádkám, aby výsledek i příděl bodů byly co nejvyšší!Text: Josef Hejnal
Foto: Rik Clayes (sidecarcross.be)

14.4.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.