15.04.2018
Report spolu se záznamy z třetího Triple Crown závodu letošní AMA SX série je právě online!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

250SX East Coast

První main event večera si pro sebe přesvědčivým způsobem urval Austin Forkner, který za sebou nechal Jordona Smitha, Jeremy Martina, vedoucího muže šampionátu Zacha Osborna a také pátého Seana Cantrella. V úvodních momentech závodu na sebe hodně upozornil také Thomas Ramette, který měl skvělý start, ale tempo ostřílených AMA borců nevydržel a propadl se na osmé místo.

 

Druhý závod byl pro Austina Forknera naopak naprostou katastrofou. Austin během 12 odjetých kol celkem 4x upadl! Poslední pád si přitom nechal až na úplně poslední zatáčku, kde ztratil deváté místo. Do čela závodu se po souboji s Jordonem Smithem dostal Zach Osborne a tyhle dva z těsného závěsu sledoval Jeremy Martin. Už s výrazným odstupem byl na čtvrtém místě Sean Cantrell.

 

Na startu finálového závodu slabší třídy byli nejúspěšnější Osby a Rodriguez, před které se ale rychle přesypali Smith, Martin, Osborne a Forkner. Jeremy Martin vytáhl na Smitha tvrdý manévr, který ho rozhodil a dovolil tak zaútočit i Osbornovi. Smith své místo nechtěl pustit bez boje, což se mu ale vymstilo a upadl. Na čele tak jeli Martin, Osborne, třetí Forkner a Smith jako čtvrtý. Austin Forkner se chyby nevyvaroval ani tentokrát, bohužel byl jeho pád daleko tvrdší než ty ve druhém závodě, takže z tratě odcházel s poraněnou rukou.

 

Celkově tedy v Triple Crown zvítězil Jeremy Martin, pro kterého byl tento závod domácí. Se stejným počtem bodů, ale horší poslední rozjížďkou byl druhý Zach Osborne a třetí místo bral Jordon Smith.

 

Výsledky:

1. závod

2. závod

3. závod

Celkově

Šampionát

 

Záznamy zde.

 

 

450SX

První závod vyhrál stylem start cíl Eli Tomac, kterému po celou dobu sledoval záda Jason Anderson. Třetí místo zase hájil navrátilec do seriálu Justin Barcia. Ten se musel nejdřív potýkal s Marvinem Musquinem, jenže ten po chvíli ztratil rytmus a šli před něj Brayton, Peick a také Baggett. Ke konci závodu Musquin navíc upadl, ale žádné další místo neztratil.

 

Tlačenici na startu, kterou odnesla jedna z kamer v první zatáčce, nejlépe zvládl Justin Brayton, který si na zadním blatníku vezl Blake Baggetta a Marvina Musquina. Musquin chyboval a na třetí místo pustil Andersona a také Peicka na čtvrté. Pět minut před koncem časového limitu se Anderson pustil do souboje s Braytonem, který svou kůži nedal zadarmo a Anderson málem upadl. To ho odsunulo do mixu závodníků na dalších místech, kde to v té samé chvíli začínalo vřít mezi Peickem a Musquinem a ke slovu se hlásil také stahující Eli Tomac. Musquin vrátil Peickovi předjetí a ke konci závodu začal tlačit na Braytona. Po několika pokusech byl Marvin úspěšný. Velice pěkný závod, ve kterém dojela TOP5 těsně u sebe ve složení Musquin, Brayton, Peick, Tomac, Baggett.

 

Další skvělý start ve třetím závodě vytáhl Justin Brayton, ale Jason Anderson rychle převzal vedení a začal se vzdalovat. Třetí Weston Peick upadl a za zády Braytona se tak objevil Eli Tomac. Ten měl ale co dělat s pořádně rozjetým Musquinem, který se vypořádal jak s Barciou, tak posléze s Tomacem. Brayton se opět ukázal jako bojovník, jenže Musquin šel i tak před něj a stejně tak Tomac. Pět minut před koncem si Braytona pěkným scrubem poddal Justin Barcia a tím bylo pořadí Anderson, Musquin, Tomac, Barcia, Brayton dané.

 

Celkové hodnocení Triple Crown ovládl Eli Tomac, druhý o jeden bod Jason Anderson a o další jeden bod byl třetí Marvin Musquin.

 

Výsledky:

1. závod

2. závod

3. závod

Celkově

Šampionát

 

Záznamy zde.

 

Kompletní výsledky zde.

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: racerXonline.com

15. 4. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.