15.04.2018
Nedělní závody 3. Grand Prix v sajdkárkrosu ve španělském Talavera de la Reina zastínila vážná havárie francouzsko-lotyšské dvojice Giraud-Mucenieks, žhavé adepty na světový titul, v ranním tréninku. Samotné jízdy daly vyniknout aktuálnímu lídrovi šampionátu Vanluchenovi z Belgie, který se poprvé v kariéře radoval z celkového vítězství na GP. Velmi se dařilo také bratrům Čermákovým, kteří se vtěsnali do první pětky! Bodově nepřišli zkrátka ani bratři Hrochové po krásných umístěních v top15!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ranní trénink, tzv. warm up, před hlavními závody bývá pro jezdce jen formalitou, aby se do odpoledních jízd zahřáli. Bohužel na třetím podniku MS sajdkár došlo při něm k nehodě. Neohrožený tandem Giraud-Mucenieks se pokoušel o trojnásobný skok, který jim nevyšel a tvrdě dopadli. Spolujezdec Mucenieks musel být převezen do nemocnice na vyšetření. Ambiciozní tým Valentina Girauda byl události otřesen a GP Španělska předčasně pro něj skončila!


PRVNÍ JÍZDA: Mládí vpřed a pro Čermáky top5!

Několikanásobný mistr Velké Británie Stuart Brown se konečně letos pořádně prosadil, když hned po startu ukázal všem záda. Za ním se seřadili Santermans, Hermans a Vanluchene. Chvíli tak vedl na čele on, než ho vystřídal dravý mladík Hermans. V závodě nepokračovali další žhaví kandidáti na světový titul Bax-Stupelis pro poruchu na motoru!

Zatímco ve vedení se odtrhl Hermans od zbytku a navýšil svůj náskok na druhého Browna na dvacet vteřin. Přitom Angličan sváděl napínavý souboj s aktuálním lídrem šampionátu Vanluchenem. Tomu nakonec podlehl, takže první dvě místa patřila talentovanému mládí. Brown třetí místo bezpečně uhájil. Čtvrtý v pořadí dojel desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen a hned za ním se vyřítili bratři Čermákové!

Konečně se propracovali na pozice, kde bychom je rádi všichni viděli. Radost udělali i bratři Hrochové, kteří se po solidním výkonu vetřeli mezi patnáct nejlepších!

Výsledky 1. jízdy:
1. Hermans-Musset, 2. Vanluchene-van den Bogaart, 3. Brown-Millard, 4. Willemsen-Bax, 5. Čermákové, … 15. HrochovéDRUHÁ JÍZDA: Vanluchene vstříc k triumfu!

Ve druhé jízdě Willemsen prokázal, že na starty je přeborník a udělal holeshot před Vanluchenem a Santermansem, ale později se dostal do problémů. Vedení se tak ujal Vanluchene a bravůrní jízdou si dojel pro vítězství, které pro něj znamenalo také celkové vítězství na GP Španělska!

V závěru se stačili za ním prodrat Bax-Stupelis, kteří si potřebovali napravit reputaci po vypadnutí v první jízdě. Cílem proletěli jako druzí. Při chutí byl i Angličan Brown, kterému se znovu velmi dařilo a opět dokázal vybojovat třetí místo. Čtvrtý za ním dojel Hermans a pátý Willemsen.

Heroický výkon pak podali bratři Čermákové, kteří se prodírali středem závodního pole. Až do 11. kola se drželi sedmí za Wilkinsonem, na kterého vytvořili takový nátlak, že ho udolali a pak letěli pro šesté místo! Wilkinson se později potýkal s problémy, takže dojel až jako 10. Za Čermáky nechtěli zaostávat ani bratři Hrochové, kteří se konečně začínají prosazovat a opět dojeli jako patnáctí!

Výsledky 2. jízdy:
1. Vanluchene-van den Bogaart, 2. Bax-Stupelis, 3. Brown-Millard, 4.Hermans-Musset, 5.Willemsen-Bax, 6. Čermákové, … 15. Hrochové


Celkově:
1. Vanluchene-van den Bogaart (47 b.), 2. Hermans-Musset (43 b.), 3. Brown-Millard (40 b.), 4. Willemsen-Bax (34 b.), 5. Čermákové (31 b.), … 16. Hrochové (12 b.)


Průběžně MS po 3. GP:

01. 9 Marvin Vanluchene-Ben van den Boogaart BE-NL VMC-Zabel 131
02. 5 Koen Hermans-Nicolas Musset NL-FR WSP-Zabel 118
03. 111 Daniel Willemsen-Robbie Bax NL-NL WSP-Zabel 105
04. 15 Kert Varik-Lauris Daiders EE-LV WSP-Husqvarna 86
05. 8 Brett Wilkinson-Daniel Chamberlain GB-GB WSP-Zabel 76
06. 2 Valentin Giraud-Elvijs Mucenieks FR-LV WHT-Husqvarna 75
07. 14 Riku Kunnas-Lari Kunnas FI-FI WSP-KTM 65
08. 7 Tomas Cermak-Ondrej Cermak CZ-CZ WSP-MEGA 59
09. 82 Etienne Bax-Kaspars Stupelis NL-LV WSP-Zabel 58
10. 11 Davy Sanders-Andres Haller BE-DE WSP-Zabel 57

24. 54 Pavel Hroch-Martin Hroch CZ-CZ WSP-Zabel 12GP Španělska psala zajímavý příběh, který nepsali favorité, ale mladé, dravé posádky. Výborně se uvedli bratři Čermákové i Hrochové. Český vak s body tak postupně narůstá! Nyní si od světového šampionátu na chvíli odpočineme. Rozběhne se zase o víkendu 5.-6.5.2018 v ukrajinském Chernivtsi a pak už dorazí světová esa i do českého Kramolína!Text: Josef Hejnal
Foto: Rik Claeyes

15.4.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.