01.05.2018
O uplynulém víkendu se rozběhly národní šampionáty v sajdkárkrosu na několika místech Evropy. U nás se jelo v Petrovicích, ve Francii ve Valence, ve Švýcarsku ve Schlattu, v Belgii v Lommelu a aktuálně se dojel závod v německém Wriezenu, kde Čermákové obsadili až 4. místo, ač druhou jízdu dojeli jako první!
sidecarcrossSidecarcross

ČESKO, Petrovice, 28.4.2018:

V sobotu se český šampionát odehrával u polských hranic v Petrovicích u Karviné. Česká špička, šestice posádek, nenechala diváky na holičkách a předvedla vyrovnanou partii o nejvyšší příčky. V první jízdě vyhráli Kolenčík-Hejhal a v druhé Čermákové, kteří tak obsadili celkové první místo. Stříbrná pozice zbyla na Kolenčíka a po výborném výkonu si vybojovali bronz Vejchoda-Zatloukal

Celkové výsledky:
1. Čermákové, 2. Kolenčík-Hejhal, 3. Vejchoda-Zatloukal, 4. Hrochové, 5. Pudlo-Vitoň

FRANCIE, Valence, 29.4.2018:

Ve Francii se už jel 4. podnik tamního mistrovství, ve kterém bezkonkurenčně vede Valentin Giraud. Nemění na tom ani fakt, že musel změnit spolujezdce, když Mucenieks se mu zranil. Nyní nastupuje už třetím závodem s krajanem Badairem, s kterým hodlá vyrazit i na svět! Ve Valence ovládli všechny jízdy a s přehledem vyhráli. Druzí skončili další favorité Auvray-Lebreton a třetí Bouquet-Large.

1. Giraud-Badaire, 2. Auvray-Lebreton, 3. Bouquet-Le Large, 4. Hamard-Begaud, 5. Marquis-Delajon

Kompletní výsledky pod článkem!

BELGIE, Lommel, 29.4.2018:

Belgickým mistrákem opět cloumala nízká účast posádek. Tentokráte bylo číslo ještě nižší než na předešlém závodě! Startovalo celkem 5 posádek, včetně jedné z Holandska (Veldman-Janssens). Závody pak vyhráli domácí Dierckens-Rostingt před Vanluchene-van den Bogaart a Veldmanem.

1. Dierckens-Rostingt, 2. Vanluchene-van den Bogaart, 3. Veldman-Janssens, 4. Santermans-Beleckas, 5. Clohse-van Hal

ŠVÝCARSKO, Schlatt, 29.4.2018:

I ve Švýcarsku se jel v pořadí třetí závod národního šampionátu. Tentokráte se početná enkláva sajdkárkrosařů srazila ve Schlatt, kam zavítaly i italské týmy. Domácí favorit Cuche opět změnil spolujezdce a ve Schlatt s ním nastoupil Forster. I s ním obě jízdy vyhrál. Druzí skončili Bolliger-Schelbert a třetí místo obsadili Italové Pozzi-Wälti.

1. Cuche-Forster, 2. Bolliger-Schelbert, 3. Pozzi-Wälti, 4. Boller-Strauss, 5. Hofmann-Dörig

NĚMECKO, Wriezen, 1.5.2018:

Mezinárodní mistrovství Německa ADAC se zastavilo na třetí štaci ve Wriezenu v netypickém termínu, v úterý 1.5.2018. Ovšem pro místní pořadatele je tradiční a vždy zde hostí motokros, tentokráte přijely sajdkáry. Celkem jich startovalo 28, včetně zahraničních es a našich Čermáků. Ti přejížděli z vítězného druhého českého mistráku v Petrovicích, aby své výsadní postavení potvrdili i v Německu, což se jim minule skvěle vydařilo. Nyní jim ale tolik štěstí nepřálo.

„Písečné peklo nám přineslo 3. místo v kvalifikaci na start do obou závodů. V 1. jízdě po nevydařeném startu a tlačenici v první zatáčce jsme udělali defekt na přední hadici brzdy. Bez přední brzdy jsme se museli spokojit s 9. místem,“ rozmrzele líčili trable, které je potkali hned na úvod. Jízdu tak vyhráli rakouské jedničky Weiss-Schneider před Belgičany Hendrickxem a Sandersem. Ovšem ve druhém sledu si vše Čermákové vynahradili. „2.závod už nám vyšel na výbornou. Stylem start cíl a 1.místo. Celkově si vezeme z Wriezenu 4.místo,“ sdělovali bratři Čermákové na svých stránkách.

1. Weiss-Schneider, 2. Hendrickx-Beunk, 3. Sanders-Haller, 4. Čermákové, 5. Janecke-Bothur

Tolik národní šampionáty. Nyní se všechny sajdkárkrosová esa přesunou na 4. GP do ukrajinského Chernivstvi, kde se pojede o víkendu 5.-6.5.2018.

Připravil: Josef Hejnal