05.05.2018
Okruh Jerez de la Frontera se před zahájením první evropské zastávky šampionátu MotoGP dočkal velké pocty. Nově ponese jméno legendárního šampióna Ángela Nieta. Sobotní program patřil kvalifikacím, kde český závodník Jakub Kornfeil zápasil nejen se soupeři, ale také s alergií.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Kornfeil měl skvělý úvod kvalifikačního dne, když třetí volný trénink skončil na osmé pozici, stejné umístění bral také v kombinaci volných tréninků. Do kvalifikace pak byl připravený pokořit vleklé letošní problémy s výkonností v kvalifikacích. Snažení z úvodu kvalifikace přineslo čas 1.47:503, kterým se náš závodník zařadil na dvanácté místo. Další zlepšení však nepřícházelo, a tak zamířil do boxů. V půli tréninku pak číslo 84 vyrazilo zpět na trať. Další progres se nedařil, takže následovala další zastávka s vyjetím zpět jedenáct minut před koncem. V závěrečné fázi si Jakub konečně polepšil a ze třetí desítky se posunul na hranici první patnáctky s časem 1.47:042. V dojezdu posledního kola pak jednu příčku ztratil a nakonec tedy bere šestou řadu a šestnácté místo.
 

Jakub Kornfeil: „Pozice není úplně nejlepší, ale ten čas není špatný. Tento víkend bohužel bojuju se silnou alergií, takže se mi dost špatně dýchá, což není úplně ideální. I když jsme tady v Jerezu chtěli výrazně zlepšit kvalifikaci, povedlo se nám to tak napůl. Je to rozhodně mnohem lepší než v Texasu, na druhou stranu bychom potřebovali smáznout ještě několik míst. Každopádně je to, jak to je a budeme muset zabojovat. Taky se budeme rozhodovat o směsi na zadní pneumatice. I když pozice není nejlepší, každopádně si myslím, že pro závod máme dobrý základ.“

TZ Jakuba Kornfeila
5. 5. 2018  

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.