29.05.2018
V neděli 27.5.2018 se závodní stroje sidecarů rozezněly po celé západní Evropě. Národní šampionáty si odbývalo Německo, Francie, Belgie nebo Velká Británie. Podívejme se, jak jednotlivé podniky dopadly a jak si v nich vedli účastníci z MS!
sidecarcrossSidecarcross

NĚMECKO, Schopfheim 27.5.2018:

O čtvrtém podniku ADAC MM Německa jsme již informovali. Pro přehled uvádíme, že zde startovalo 28 posádek, včetně českých Čermáků a Kolenčík-Hejhal. Z pravidelných účastníků MS přijeli Sanders-Haller (BEL-GER), Weiss-Schneider (AUT), Cuche-Forster (SUI-GER), Heinzer-Betschart (SUI), Inderbitzin-Betschart (SUI) či domácí Reimannové. Závody poctil i bývalý mistr světa z Belgie Jan Hendrickx.

Úvodní rozjížďku vyhráli Weiss-Schneider a druhou Sanders-Haller. Celkově patřil primát dvojici Sanders-Haller před Weiss-Schneider a bratry Čermákovými. Kolenčík-Hejhal skončili jako sedmnáctí.

Celkové výsledky:
1. Sanders-Haller, 2. Weiss-Schneider, 3. Čermákové, 4. Blank-Bijenhof, 5. Reimannové

V průběžném hodnocení vede Sanders-Haller (165 bodů), před Weiss-Schneider (154 b.) a bratry Čermákovými (150,5 b.). Viz níže.

BELGIE, Gooik 27.5.2018:

Po ostudných účastech na minulých podnicích belgického mistráku se tentokráte na dalším závodě sjelo 28 posádek! Po dlouhé pauze se vrátila velká belgická hvězda Jason Van Daele, která laborovala se zraněním. V sajdkáře jí vypomohl nizozemský mitfára Robbie Bax, který normálně tvoří dvojici s desetinásobným mistrem světa Danielem Willemsenem. Bohužel pro zranění Daniela nemohou nastupovat, tak vzal angažmá od belgického ridera.

V první jízdě vyhrál Belgičan Dierckens. Druhou jízdu ovládl jeho krajan Vanluchene. V součtu obou jízd pak vyhrála dvojice Dierckens-Rostingt před nizozemským týmem Veldman-Janssens a třetím Vanluchene-van den Bogaartem.

1. Dierckens-Rostingt, 2. Veldman-Janssens (NED-BEL), 3. Vanluchene-van den Bogaart, 4. Santermans-Beleckas, 5. Van Daele-Bax

Průběžnému pořadí po třetím závodě a tedy před posledním v Hasselt vévodí Vanluchene-van den Bogaart. Viz níže.

FRANCIE, Bauge 27.5.2018:

Francouzský šampionát se tradičně stává francouzskou záležitostí, protože na něm startují víceméně jenom krajané a občas někdo z Belgie. Problémem je, že zahraniční závodníci musí mít jejich licenci u nějakého klubu. Přesto zde startuje vždy požehnaně posádek. Do Bauge se sjelo celkem 31 týmů. Podle předpokladů zvítězil vícemistr světa Valentin Giraud s Badairem před Auvray-Lebreton a Raymond-Marquis.

1. Giraud-Badaire, 2. Auvray-Lebreton, 3. Raymond-Marquis, 4. Hamard-Villaines, 5. Chanteloupové

V průběžné tabulce šampionátu vede Auvray-Lebreton před Giraud-Badaire. Viz níže.

VELKÁ BRITÁNIE, Cambois, Blyth 27.5.2018:

Také ve Velké Británii jsou zvyklí na hojné jezdecké účasti. Nejinak tomu bylo i na druhém jejich mistráku, kde startovalo celkem 21 sajdkár. Dominovali zejména favorité a top esa z MS. Vyhrál několikanásobný mistr VB Stuart Brown s Joe Millardem. Druzí skončili Wilkinson-Chamberlain a třetí Moulds-Kirwin.

1. Brown-Millard, 2. Wilkinson-Chamberlain, 3. Moulds-Kirwin, 4.Hodges-Ide, 5. Kinge-Kean

Průběžnému hodnocení vévodí Brown-Millard před Wilkinson-Chamberlain. Viz níže!

Kompletní výsledky z těchto šampionátů naleznete pod článkem!

Připravil: Josef Hejnal