07.06.2018
Po 6 letech tady máme návrat mistrovství světa superbiků na Masarykův okruh. Tento závodní víkend dnes zahájila tisková konference, které se zúčastnila mimo jiné výkonná ředitelka Autodromu Brno paní Ulmanová a dále jezdec hlavní kategorie Ondřej Ježek a také místní jezdkyně Saša Pelikánová, jíž se podařilo získat divokou kartu pro kategorii Supersport 300. V článku jsou jejich dojmy, o které se podělili na tiskové konferenci s veřejností.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat


Ivana Ulmanová:
"Chci popřát Ondřeji Ježkovi, aby rozerval asfalt a ukázal divákům, co umí. A Saše, aby to psychicky vydržela a ten asfalt servala taky, protože se zanedlouho bude dávat nový. Od první chvíle jednání jsme se ohlíželi především diváky, a to aby měli co největší pohodu a pořádně se bavili. Proto jsou poprvé stupně vítězů umístěné v paddocku, takže si každý divák může užít vyhlašování vítězů. Musím celý tým jak našich lidí i dalších lidí, kteří WSBK chystají, jedině pochválit."Ondřej Ježek:
"Od prvních testů bojujeme s technikou a doufal jsem, že do závodu v Brně se všechno vyřeší a bude fungovat. Už v Doningtonu jsem byl na motorce mnohem rychlejší a mám v ní větší důvěru, takže to i na výsledku bylo znát. Největší problém jsme měli s motory, které vydržely jen pár kol, a měl jsem také strašně moc poruch výfuku. Náš problém motorky je, že když změníte motor, změní se i elektronika. Naštěstí od závodu v Imole máme nového dodavatele motorů i elektroniky, a tak je už na čem stavět. Akorát mě mrzí, že jsem tenhle balíček neměl už od prvních testů, protože jsi myslím, že výsledky by byly někde jinde. Ale tak to prostě je a před Brnem zatím vše vypadá, že funguje, jak má."


Saša Pelikánová:
"Byla jsem velmi překvapena a doufám že se co nejvíc přiučím a hrozně moc se těším.Očekávám hlavně zkušenost,přiučit se tady od všech pilotů,kluků tak holek a ráda bych bojovala ve skupině a zajela co nejlepší výsledek co půjde.Doufám že moje budoucnost bude směrovat právě do Superbiků do kategorie Supersport 300."


Text a foto:
Lukáš Trtílek 
7. 6. 2018 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.