10.06.2018
Jezdci MS superbiků včera na Masarykově okruhu v Brně po šesti letech opět odstartovali do ostrého závodu. A natěšení diváci se měli na co dívat. Dramatické chvíle pro ně připravili jak závodníci nejprestižnější soutěže, která se jede na sériově vyráběných motocyklech, tak nevyzpytatelná technika. Ani jediný český reprezentant v šampionátu, Ondřej Ježek, se nečekaným momentům nevyhnul a opět souvisely s jeho závodním strojem. Nakonec náš jezdec dojel 17.

Za slunečného počasí vyrazily superbiky do 4. tréninku už v 8:45, aby mechanici mohli doladit poslední detaily před následným Superpole. Náš Ondřej Ježek dojel poslední trénink jako 19. Během následujícího Superpole mu však na jeho motocyklu zkratovala elektronika. „V superpole jsme měli poruchu čidel. Elektronika se mi vypnula při prvním i druhém vyjetí na trať,“ popisuje Ondřej technické nástrahy, se kterými musel na trati bojovat. Našemu jezdci se tak podařilo odjet pouze jedno měřené kolo.

Nejdramatičtější okamžiky ale nastaly během 1. závodu superbiků. Krátce po startu spadl v úseku u tribuny B jezdec Jordi Torres a v dalším kole ho ve stejném místě následoval také Michael Ruben Rinaldi. Poté se na trati objevily červené praporky signalizující zastavení závodu, protože Rinaldi porušil jednu z bariér. Nový start ale přinesl další nečekanou situaci. Semafory nestandardně zablikaly, což způsobilo ve startovním poli slušný chaos. Někteří jezdci zůstali stát, zatímco další vyrazili. Po krátkém zaváhání, jak vyřešit tento neobvyklý vývoj závodu, byl nařízen další start a na startovní rošt se nahrnuli mechanici jednotlivých týmů. Další pokus už se vydařil a jezdci vyrazili do zbývajících 16 kol brněnského závodu.

Ondřej Ježek skončil v 1. závodě na 17. místě. „Já jsem v první části závodu měl vzadu nižší pneumatiku, ale objevily se problémy s gripem. Takže jsem se rozhodl vyměnit ji za vyšší, na které jsem měl grip o fous lepší. Ale tato změna se neosvědčila a motorku dost zpomalila,“ popisuje Ondřej Ježek alchymii spojenou s laděním jeho závodní Yamahy.

„Každopádně, diváci byli skvělí, moc jim děkuji za podporu. Na céčku byla parádní atmosféra. Věřím, že se potkáme i zítra. A i když to dnes nedopadlo úplně podle mých představ, máme před sebou ještě neděli a šanci výsledek zlepšit,“
vzkazuje Ondřej Ježek. Druhý závod na českého jezdce čeká zítra ve 13 hodin.