17.06.2018
Čtyřtakty, motorky s elektronickým vstřikováním a další seznam věcí, které letos na Red Bull Straight Rhythm rozhodně neuvidíme. Tahle všemi ostře sledovaná událost se vrací do Fairplex v Pomoně 20. října. A tentokrát bude celý event pouze o dvoutaktech (ring-a-ding-ding).

Pořadatelé se chtějí vrátit v čase do období, kdy byly sety oblečení převážně růžové a nac nac byl cool trik (což je i v současné době samozřejmě). Jezdci tak nechají svoje naleštěné čtyřtaktní motorky doma a ukážou svoje umění na 1/2 míle na dvoutaktních motorkách.

Po návratu dvoutaktní třídy v loňském roce se dostavila nostalgie naplno.
Samozřejmě se většina akcí odehrávala přímo na trati, avšak v online prostoru jsme mohli sledovat jezdce jako Ryan Villopoto, Chad Reed a Ronnie Mac, kteří se hecovali, než si to společně na dráze rozdali.

Přestože letos Red Bull Straight Rhythm budou bez čtyřtaktů, dvoutakty slibují dvojnásobek zábavy. Závodníci budou rozděleni do dvou tříd – 250cc+, 150cc a méně. A všechno to bude o dvoutaktech, tedy s jedinou výjimkou, kterou jsou šílení vědci z Alta Motors, kterým bude dovoleno nechat jezdce závodit na elektrických motorkách 250cc+. Na trati tak uvidíme 96,2 procent dvoutaktů.

I když se zpřísnily požadavky na typ motorek, koncept závodů zůstává stejný. Závodit se bude bok po boku tzv. „head-to-head“ na trati dlouhé půl míle, na které nebudou chybět whoops (roleta), dvouskoky, lavice a další zábavné prvky z „rhythm section“ palety. Každý jezdec bude mít minimálně dvě šance na vítězství. Tohle pomůže rovněž utišit všechny uplakánky, kteří si v minulosti na after party posteskli, že se jim nepovedl start a byli bez šance. Pátým rokem bude mít tahle událost stejný formát – tréninky, kvalifikace a závody v jeden den s tím, že finále se odehraje v noci za umělého osvětlení.

Red Bull Straight Rhythm debutoval v roce 2014 na Auto Club Raceway ve Fairplexu v Pomoně, kde třídu Open ovládl James Stewart a v Lites zazářil Marvin Musquin. V roce 2015 JS7 obhájil titul a na nejvyšší stupně vítězů se tak postavil po boku svého bratra Malcolma Stewarta, který dominoval řídě Lites. V roce 2016 se vrátil do závodů Marvin Musquin a bral vítězství ve třídě Open. V kategorii Lites byl nejlepším Shane McElrath. V loňském roce začala míchat kartami třída dvoutaktů, již vyhrál Gared „Stank Dawg“ Steinke. Open třída měla opět coby vítěze Marvina Musquina a trofej ve třídě Lites byla kořistí Shane McElratha.