16.06.2018
Sedmá zastávka šampionátu MotoGP tentokrát zamířila do Španělska. Na čerstvě přeasfaltovaném okruhu v Barceloně se v pátečních trénincích blýskl náš zástupce v Moto3 Jakub Kornfeil, který byl jedním z kandidátů na přední příčky také v kvalifikaci.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jakub ve volných trénincích zaznamenal třetí a druhou příčku a do víkendu vstoupil naprosto výborně. V bojích o startovní pozice si taktéž nevedl zle. Na páteční tréninky ale nenavázal - ani časem, ani pozicí. Zatímco po volných jízdách byl Kornfeil třetí s časem 1:49.060, v kvalifikaci od něj skončil poměrně daleko. Pod hodnotu 1:50.000 se náš závodník dostal až ve druhém vyjetí na trať, když byl průběžně osmnáctý s 1:49.849. Další zlepšení přišlo až v úplném závěru. Jakub Kornfeil s novou pneumatikou vyrazil na trať zhruba šest minut před koncem tréninku. Hned v prvním rychlém kole zastavil stopky na 1:49.771 a poprvé stlačil ztrátu na lídra pod jednu vteřinu. Hned další okruh pak znamenal 1:49.498 a průběžné jedenácté místo. V průjezdu prostorem startu a cíle ještě zbývalo pár vteřin, takže ještě jedna možnost pro našeho jezdce. I když první dva sektory vypadaly slibně, nové osobní maximum se dotáhnout do konce nepodařilo. Čas z předposledního kola tedy zůstal konečný a k němu přiřazeno 14. místo na roštu.
 

Jakub Kornfeil: „Tento víkend máme skvělou rychlost. Motorka funguje výborně, máme dobrou převodovku a řekl bych, že nám nic nechybí. Možná se to nezdá, ale velmi rychle jsme jeli také v kvalifikaci. Výsledek není takový, jaký bychom chtěli, protože se ani jednou nepodařilo dát dohromady rychlé kolo. Po druhém a třetím místě ve volných trénincích si mě spousta jezdců vyhlížela jako vodiče a na to jsem nakonec doplatil. Kéž bych měl aspoň jedno kolo volnou trať. Jasně, je to pro všechny stejné, ale já na to dneska doplatil. Čas máme dobrý, ztráta je malá, ale ta pátá řada prostě mrzí. Dost mě to štve, protože už když si myslím, že máme naprosto vše k tomu, aby to tam padlo, nakonec chybí kousíček štěstí. Když se navíc podívám na výsledky ideálních kol, dává mi to páté nejlepší kolo. Zítra musím zatáhnout, dokud budou čerstvé gumy a dotáhnout to na přední místa. Díky moc týmu za skvělou práci a výborně fungující stroj.“
 

TZ Jakuba Kornfeila
16. 6. 2018  

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.