19.06.2018
Nemusí jít přímo o závody Grand Prix, aby se divákům zvýšil tep a lechtaly je nervy. Postačí i menší podnik, jaký se například odehrával v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018, kam se každoročně sjíždějí nadšenci do motokrosu. Program vždy vyšperkují sajdkáry. Ani letos tomu nebylo jinak.
sidecarcrossSidecarcross

Slunné počasí, skvěle nachystaný mini areál s bohatým občerstvením, precizně připravená trať a výborná organizace čekaly na všechny příchozí na volném závodě v Klášterci nad Orlicí. Jezdecká i divácká účast byla velice slušná. Návštěvníci se mohli těšit na jízdy tří kategorií „FICHTL“, „DODO“ a „SIDE“. Na dráze se celkem ukázalo kolem dvacítky riderů a 10 posádek sajdkár.

A právě sajdkáry byly tou pomyslnou třešínkou na dortu celého dne. Z velké republiky se představil pouze Ladislav Peč s novým mitfárou Jaroslavem Krejčím, protože jeho bratr Antonín laboruje se zraněnou nohou. Zbytek doplnili jezdci z přeboru, např. ze špičky Lukášek-Peč nebo Šroler-Zářecký.

Ráno se odjely seznamovací tréninky a po nich se již přistoupilo k ostré kvalifikační jízdě, kterou překvapivě vyhráli domácí Šroler-Zářecký.

Odpolední hlavní závody však už psaly jiné příběhy. Posádka Peč-Krejčí již nedopustila žádnou senzaci a s přehledem obě jízdy vyhrála stylem start-cíl. Vždy se na jejich tempo snažili naladit Lukášek-Peč a Šroler-Zářecký. Zmíněna trojice na špici pak diváky velmi zaměstnávala. Jejich pořadí se ale neměnilo a stupně vítězu obsadili beze změn.

Celkové výsledky SIDE:
1. Peč-Krejčí (50 b.), 2. Lukášek-Peč (44 b.), 3. Šroler-Zářecký (40 b.), 4. Boubín-Dubský (34 b.), 5. Pechr-Stratil (34 b.), 6. Janeček-Mlynář (30 b.), 7. Obermajer-Obermajer (27 b.), 8. Vágner-Lux (27 b.), 9. Žižlavský-Šoupal (12 b.), 10. Žižlavský-Žižka (0 b.)

Na výsledky ostatních tříd se můžete podívat v příloze pod článkem!

Klášterčtí zaslouží absolutorium, jak perfektní závody dokázali zorganizovat a kde bylo o každého fanouška i jezdce dobře postaráno!

Text a foto: Josef Hejnal