07.07.2018
Na posledním závodě holandského mistráku v Rhenen v sobotu 7.7.2018 stvrdili první místo v tabulce domácí dvojice Etienne Bax a jeho lotyšských spolujezdec Kaspars Stupelis. Pátý podnik absolutně vyhráli a mohli se tak radovat z dalšího titulu! Druzí vždy za nimi dojížděli Hermans-Musset a třetí skončili Willemsen-Bax.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na holandském mezinárodním mistrovství v sajdkárkrosu se na posledním závodě rozhodovalo o šampionech, protože po předchozích čtyřech podnicích byla situace na čele v průběžném pořadí velmi vyrovnaná. Zvítězí mladík Hermans nebo dvojnásobný mistr světa Bax?

Nakonec úřadující mistr světa předvedl vskutku dominantní jízdy a přesvědčil, že letošní titul bude ve správných rukou! Po dvou vítězství tak u něj v týmu propukla ohromná radost. Vždyť během letošní sezony v MS ji tolik nebylo, takže alespoň domácím titulem ji znovu přivolal.

Po boku týmu Bax se velmi vytáhl talentovaný mladík Koen Hermans, startující s francouzským šampionem Nicolasem Mussetem. Ti také vždy obsadili druhou příčku, která jim i patřila v konečném zúčtování šampionátu ONK.

Pódium pak za nimi uzavíral desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen s Robbiem Baxem, kteří v holandském šampionátu obsadili konečné třetí místo!

Holanďané mají tak svůj šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu odbytý. Nyní se už jejich jezdci mohou soustředit výhradně na MS.Text: Josef Hejnal
Foto: FB team Bax, ZijspanCrossNiews.nl

7.7.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.