08.07.2018
Další podnik německého mistráku ADAC se odehrával v Aichwaldu o víkendu 7.-8.7.2018, kam zamířily i dvě české posádky. Kolenčík-Hejhal i bratři Hrochové sahali po celkovém pódiovém umístěním! Ve druhé jízdě se to povedlo prvně zmíněným. Po sečtení bodů z obou jízd jim ale bedna unikla jen o vlásek! Zvítězli Weiss-Schneider z Rakouska před Sanders-Haller a Hendrickx-Chopin.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Atmosféru německého závodů ADAC i pocity z jízd popsala dvojice Kolenčík-Hejhal:

„Vracíme se domů z mistrovství Německa ADAC v Aichwaldu. Máme za sebou dvoudenní závody na krásné přírodní trati. Organizace a atmosféra byla perfektní. Sobotní kvalifikace dopadla skvěle a ve skupině B jsme skončili druzí za Weiss/Schneider. Do závodů jsme si vybírali místo jako třetí.

V neděli se první rozjížďka pro nás rýsovala velice slibně. Bojovali jsme o třetí místo s Hendrickx/Chopin, ale v půli závodu nám přestala fungovat spojka. Propadli jsme se na místo páté, které jsme dokázali udržet.

Ve druhé rozjížďce jsme znovu svedli souboj s Hendrickxem a podařilo se nám ho předjet. Dojeli jsme jako třetí do cíle. Bylo to rovněž naše první podium na ADAC po druhé rozjížďce. Celkově jsme po dnešních závodech obsadili čtvrté místo.“Celkové výsledky z Aichwaldu:
1. Weiss-Schneider (AUT, 50 b.), 2. Sanders-Haller (BEL-GER, 44 b.), 3. Hendrickx-Chopin (BEL-FRA, 38 b.), 4. Kolenčík-Hejhal (CZE, 36 b.), 5. Hrochové (CZE, 34 b.)


Kompletní výsledky naleznete na: sidecarcrossnews.blogspot.com

Na velmi pěkné fotografie ze závodů od známého fotografa Jens Körne se můžete podívat na: Bildermacher-Sport Jens Körne
Pár obrázku od něj naleznete i pod článkem!Připravil: Josef Hejnal
Foto: Jens Körne

8.7.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.