15.07.2018
Příští víkend bude skutečným svátkem pro všechny milovníky legendárních sportovních a závodních vozů Ferrari. Se svým soutěžním programem Ferrari Challange - Corse Clienti totiž na Masarykův okruh do Brna zavítá samotná italská automobilka a v nabitém harmonogramu se představí i monoposty F1.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Závodní program soutěže Ferrari Challenge je rozdělen do celkem čtyř dnů v rozmezí od 21. do 25. července 2018.  

 

Víkend, tedy sobota a neděle, bude patřit továrním pohárům Trofeo Pirelli a Copa Shell. V těchto soutěžích se mezi sebou utkají závodníci pilotující speicál Ferrari F488 Challenge. Právě skutečnost, že všichni jezdci pojedou s identickými vozy, slibuje atraktivní souboj, který rozhodne pouze zkušenost a um jednotlivých pilotů. Nedělni poledne pak okoření jedinečná F1 show, kterou se strojem F60 s aktuální kapotáží předvede oficiální testovací jezdec F1 Davide Rigon.

 

Během úterý a středy se pak návštěvníkům představí již zmíněné speciály Formule 1, a to v rámci navazujícího projektu F1 Clienti. Soukromí majitelé těchto legend motorsportu předvedou modely jako F300, F2001, F2004 či F2007.

Vozy F1 doplní účastníci XX Programmes, který italská automobilka využívá pro vývoj a testování nových technologií. V Brně by se mělo představit celkem 21 speciálů ve třech specifikacích – FXX, 599XX, FXXK.

 

Za vstupenku na celý víkend zaplatíte 600 Kč, jednodenní pak vyjde na 350 Kč. V případě formulových závodů v úterý a ve středu stojí dvoudenní lístek 300 Kč, ten jednodenní přesně polovinu této částky. Děti do 14 let mají vstup na celou akci zdarma.

 

Podrobný časový harmonogram je k dispozici na oficiálních stránkách Automotodromu Brno.

 

Pro návštěvníky, kteří budou chtít využít autobusovou dopravu, pojede i speciální linka č. 400 z Mendlova náměstí přímo na Masarykův okruh. Jízdné je zdarma a přehled spojů naleznete ZDE.

 

Autor: Václav Volf (vvf)
Zdroj: TZ Automotodromu Brno

15. 7. 2018

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.