16.07.2018
Sice v Čechách je nyní od sajdkár klid, za to v zahraničí jim bylo o uplynulém víkendu dopřáno. Největší pozornost na sebe strhly tři mezinárodní závody v západní Evropě, které následovaly po sobě. Na všech se objevil tým úřadujícího mistra světa Etienna Baxe! Od pátku do neděle se tak přesouval z Holandska do Francie a pak zpět do Belgie!
sidecarcrossSidecarcross

Zwarte cross vyhráli Willemsen-Bax
(Lichtenvoorde, Holandsko, 13.7.2018)

Velká motoshow se stotisíci diváky, to je Zwarte cross! Tentokráte se konal v holandském Lichtenvoorde ve dnech 13.-15.7.2018. Na rozlehlém areálu a na bezedném písku si to na trati rozdávají závodníci na kroskách, sajdkárách, silničních motocyklech a dalších. Divákům se nabízí atraktivní podívaná. Sajdkárkros měl vyhrazen páteční termín 13.7.2018. Svou účastí ho okořenili nejen mistři světa, holandské hvězdy, ale i plejáda těch zahraničních. Své umění na písku znovu prokázal desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen z Holandska, když obě jízdy vyhrál. Druhý za ním skončili Bax-Stupelis a třetí Veldman-Janssens.

Výsledky:
1. Willemsen-Bax, 2. Bax-Stupelis, 3. Veldman-Janssens, 4. Wilkinson-Chamberlain, 5. Van Werven-Mans

Mezinárodní Belleme patřil dvojici Bax-Stupelis
(Belleme, Francie, 14.7.2018)

Na francouzský národní svátek, 14.7.2018, se konal mezinárodní závod ve francouzském Belleme. Sjelo se na něj celkem 27 týmů, což je až nezvykle vysoké číslo. Nechyběli ani zahraniční hvězdy. Etienne Bax dokonce dorazil v půl 6 ráno z Holandska! Belgický mistr světa Hendrickx si zase vypůjčil mitfáru od Hermanse – Nicolase Musseta. I přestože dvojice Bax-Stupelis měla v nohách závod z předešlého dne na Zwarte Crossu a náročné cestování, podala obdivuhodný výkon! Celkově totiž zvítězili před aktuálním lídrem MS Vanluchenem a několikanásobným mistrem Francie Giraudem.

Výsledky:
1. Bax-Stupelis, 2. Vanluchene-van den Bogaart, 3. Giraud-Badaire, 4. Wilkinson-Chamberlain, 5. Thomas-van der Putten

V Hasselt stvrdili Vanluchene-van den Bogaart belgický titul!
(Hasselt, Belgie, 15.7.2018)

Poslední podnik belgického mistrovství se konal v Hasselt v neděli 15.7.2018. V hlavní kategorii side nakonec startovalo jen 13 posádek, včetně slovutných jmen ze zahraničí. Belgický titul na něm stvrdili Vanluchene-van den Bogaart po druhém a prvním místě v jízdách. Na stupních vítězů tohoto závodu se po jejich boku objevili Willemsen-Bax z Holandska, kteří vyhráli první jízdu. Bronz pak brali Dierckens-Rostingt. Svou trojzávodní tour dokončili Bax-Stupelis na 8. místě, když první jízdu nedokončili a druhou skončili jako třetí