28.07.2018
Za parné soboty 28.7.2018 započala v lotyšském Stelpe kvalifikace MS sajdkár. Nízká účast zapříčila jen jednu kvalifikační jízdu o místa na startu. Tu vyhráli Bax-Stupelis. Z českých posádek se Čermákové umístili na 17. místě, Boukalové na 16. a Hrochové nedokončili pro poruchu na motoru.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Oddych si tentokráte světoví sajdkárkrosaři moc nedopřáli. Na rehabilitaci po minulé GP Německa měli jen pár dnů. Čekala je daleká pouť do lotyšského Stelpe. Prazdniny, termín i vzdálenost pak sehrály roli v počtu startujících. V paddocku rozložilo svůj tábor jen 26 posádek, ale hned po volném tréninku jejich řady prořídly o dvojici Cuche-Humphrey. V něm se po karambolu po skoku zranili. Nejrychlejší čas 1:50.191 udělali Bax-Stupelis před Varik-Daiders a Vanluchene-van den Bogaart. Stejní favorité pak potvrzovali výsledek i v předkvalifikačním tréninku. Bax-Stupelis udělali podobný čas jako ráno a získali tak právo první volby na startu. Druzí za ním skončili Dierckens, Hermans, Willemsen, Vanluchene, Giraud a Veldman, tedy současná elita sajdkárkrosu.

Čermákové zajeli 11. čas, Hrochové 18. a Boukalové 20. „V Pre-Quali jsme naskákali 11. flek, desítka je namačkaná v desetinách. Ve druhém tréninku se daleko více vytvořily koleje a rolety, takže kvalda bude pěkný masakr. Jedeme v klidu a uděláme vše pro co nejlepší vychozí pozici na zítřejší závod. Ve Stelpe je jinak pořádné horko a ani místní jezírko tomu nepomáhá, protože se proměnilo ve veřejnou vířivku,“ sdělovala Čermákové na svých stránkách.

KVALIFIKAČNÍ ZÁVOD:


Před kvalifikační jízdou mírně sprchlo, což vůbec nevadilo při panujícím vedru celý den. Po startu nejrychleji vyletěli Bax, Hermans a Giraud. České posádky začínali od zadu. Vedoucí Bax se od prvních chvil snažil odtrhnout na čele. Poodjet si ho ale nemínil druhý Hermans. Překvapivě za nimi se objevil Dierckens, který za sebou táhl Girauda a k závěru i dotahujícího Vanluchena. Až s velkým rozestupem za nimi letěli Willemsen-Bax. Pozice i rozestupy mezi jezdci zůstávali po celou dobu stejné. Každý spíše jel na jistotu, dodržoval taktiku a nepouštěl se do rizika. České bratrské posádky nebyly výjimkou. Čermákové se po prvním kole pohybovali až hluboko v zadu kolem 21. místa, Boukalové až 24. Jen Hrochové byli výše kolem 17. pozice, ale v průběhu museli odstoupit pro poruchu na motoru. Čermákové i Boukalové mezitím stoupali pořadí. Cílem projeli jako šestnáctí Boukalové a za nimi Čermákové.

Výsledky:
1. Bax-Stupelis, 2. Hermans-Musset, 3. Dierckens-Rostingt, 4. Giraud-Badaire, 5. Vanluchene-van den Bogaart, … 16. Boukalové, 17. Čermákové, 23. HrochovéV zítřejším závodě GP půjde už do tuhého a uvidíme přeci jen ostřejší jízdy i souboje v hlubokých kolejích, které se zde vytvoří během chvíle. Budeme držet palce všem českým týmům, aby udělali co nejvíce bodů!Text a foto: Josef Hejnal
28.7.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.