29.07.2018
V neděli 29.7.2018 se v lotyšském Stelpe odehrávala další napínavá bitva o světové body za extrémních pomínek. V ní triumfovali Hermans-Musset před Baxem a Vanluchenem. Velmi se dařilo i českým posádkám. Čermákové skončili osmí, Hrochové čtrnáctí a Boukalové osmnáctí!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

I v neděli panovalo slunečné počasí s vysokými teplotami. Oproti kvalifikaci se místní areál slušně zaplnil diváky. Slavnostní ceremonie se odbyly před polednem. Fanoušci si mohli nechat podepsat suvenýry na autogramiádě a posléze vidět všechny jezdce nastoupené v prostoru startu. Představovaní jednotlivých posádek ovšem proběhlo v sobotu večer.


PRVNÍ JÍZDA: Bitva na čele a grandiózní polet Čermáků!

Úchvatnou bitvu o čele závodu nabídla první jízda. Do ní nejlépe nakročil Giraud před Hermansem. Čarovali ale i české dvojice. Čermákové se z druhé startovní řady prosmýkli do elitní desítky a na ni se tlačili i Hrochové. Naopak Boukalům se tolik nevedlo. Mezitím se ve vedení obrnil Giraud a přes polovinu závodu táhl za sebou skupinu dotírajících es, Hermanse, Vanluchena a Baxe. Právě oni sváděli těžké boje, které se musely oku diváka líbit. Po polovině jízdy však dravější Hermans převzal vedoucí postavení a upaloval pro vítězství. Jeho vítězné naladění nepřekazil ani Bax, který se k němu dotáhl přes Vanluchena a zpomalujícího Girauda. Až do cíle vydrželo stejné pořadí Hermans-Bax-Vanluchene-Giraud. Do českého tábora Čermákové napumpovali notnou dávku radosti, když se jim dařilo držet v top 10 a bezchybnou jízdou se ještě posunuli na 8. místo! Na písku prostě umí. Své kvality prodali i Hrochové, kteří chytli začátek a posléze se drželi na hranici desítky. Jednu dobu čelili stupňujícímu nátlaku špičkových jezdců Sanderse, Weisse a Kunnase. Cílem proletěli jako třináctí, takže i u nich panovala velká spokojenost. Na body dosáhli i Boukalové, ač v začátku se pohybovali kolem posledního místa, ale nakonec svou zarputilostí dosáhli bodovaných pozic. Skončili jako sedmnáctí!

Výsledky 1. jízdy:
1. Hermans-Musset, 2. Bax-Stupelis, 3. Vanluchene-van den Bogaart, 4. Giraud-Badaire, 5. Wilkinson-Chamberlain, … 8. Čermákové, 13. Hrochové, 17. BoukalovéDRUHÁ JÍZDA: Hermans-Musset opanovali GP!


Hermans navnaděný vítězstvím z první rundy vletěl do té druhé na čele a od té chvíle započala jeho triumfální jízda, která všechny stála mnoho sil. Po celou rozjížďku jasně dominoval. Soupeři za ním se přitom měnili. Špičku závodu tvořili všichni favorité, první Hermans, druhý Giraud, třetí Vanluchene, čtvrtý Bax a pátý Willemsen. Mezi nimi docházelo k ostrým soubojům a výměn pozic. Až ke konci se pořadí ustálilo. K tomu je dohnal i Veldman. Po druhém kole se za dominujícího Hermanse zařadil Vanluchene, ale ten po polovině limitu neustál nátlak Baxe a spadl na třetí flek. Následně už situace na špiči připomínala výsledný stav. Do cíle triumfálně vlétli Hermans-Musset, za nimi totálně vyčerpaní Bax-Stupelis a Vanluchene-van den Bogaart.

České dvojice se taktéž vytáhli a navázali na nadějné výsledky z předešlé jízdy. Čermákům se znovu povedlo excelentně odstartovat z druhé řady a protáhnout se do elitní desítky. Díky dobře chytnutému začátku si zadělali na slušné umístění. V až extrémních podmínkách prokázali nesporné kvality a nepolevovali až do cíle. Obhájili osmé místo! Za nimi nezaostávali ani Hrochové. I jim se povedlo se v postartovním chumlu dostat do popředí, že se v začátku drželi kolem 12. místa. V průběhu sice klesli, ale bylo z toho 15. místo. V bojovném výkonu se zhlédli i Boukalové, kteří v prvním kole spadli, ale zvedli se a svým nasazením vše dohnali a nakonec vydřeli 20. místo!

Výsledky 2. jízdy:
1. Hermans-Musset, 2. Bax-Stupelis, 3. Vanluchene-van den Bogaart, 4. Veldman-Janssens, 5. Wilkinson-Chamberlain, … 8. Čermákové, 15. Hrochové, 20. Boukalové

Celkově:
1. Hermans-Musset (50 b.), 2. Bax-Stupelis (44 b.), 3. Vanluchene-van den Bogaart (40 b.), 4. Wilkinson-Chamberlain (32 b.), 5. Giraud-Badaire (32 b.), … 8. Čermákové (26 b.), 14. Hrochové (14 b.), 18. Boukalové (5 b.)Za sebou mají jezdci snad nejnáročnější a nejextrémnější GP, která vysála velkou dávku sil i těm nejlepším! Divák zhlédl totální sajdkárkros! Na dobytí energie budou mít všichni sajdkárkrosaři přibližně měsíc do Velké ceny Švýcarska na konci srpna.Text a foto: Josef Hejnal

29.7.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.