02.08.2018
Ve středu 1. 8. 2018 se konala předzávodní tisková konference s českými jezdci a zástupci pořadatelů GP ČR, tentokrát na netradičním místě - v Technickém muzeu v Brně. Tiskovky se zúčastnili tři čeští jezdci, kteří se v rámci GP ČR postaví na start ve dvou různých třídách. K tradičním účastníkům mistrovství světa kubatur MotoGP a Moto3 Karlu Abrahámovi a Kubovi Korfeilovi se připojil držitel divoké karty pro třídu Moto3 Filič Salač, který pravidelně startuje v šampinátu Red Bull Rookies Cup, jenž se ovšem letos v rámci GP ČR nejede.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nejzajímavější části rozhovorů s českými jezdci, zaznamenané na tiskové konferenci, uvádíme níže: 


Karel Abrahám

"Na brněnský závod se strašně moc těším, tak jako každý rok. Bude to neskutečný zážitek a vypadá to, že nebude pršet a bude tady větší vedro než v Malajsii, což bude nejen obtížné pro mě ale i pro další jezdce. V příští sezoně máme možnost být v MotoGP s velmi dobrou motorkou, ale jestli to vyjde, ještě nedokážu říct. Zatím se bavíme o nějakých podmínkách a v uvozovkách máme smlouvu na stole. Teď je otázka, jestli budeme schopni a ochotni akceptovat ty podmínky, co nám dají, respektive jestli oni budou ochotni akceptovat to, co my požadujeme. Doufám, že se tato situace brzy vyjasní a po velké ceně Brna už bude rozhodnuto."


Jakub Kornfeil

"Jsem strašně rád, že tady můžu sedět s vámi zase další rok. Letos je moje sezona konečně v opačném duchu, než ta loňská, kde jsem měl nekonkurence schopnou motorku a slabého týmového kolegu. Rád bych odstartoval z předních příček, ale je to velmi těžké, protože je ve vyrovnaném startovním poli 28 jezdců a první dvacítka je sjetá v 0,7 sekundy. Každou kvalifikaci začínáme novým plánem a strategií a moc se nám to nedaří a když se to konečně podaří, tak jsme zase penalizováni. V sezoně jsme v polovině, ale věřím, že se nám bude dařit lépe, než v první polovině a v Brně bych mohl dosáhnout na podium."Filip Salač
 

"Nevím úplně, co od toho očekávat, protože jsem s tímto týmem ještě nejel a uvidím po prvním tréninku, jak budeme konkurence schopní. Jsem moc rád, že jsem divokou kartu získal, protože to není vůbec jednoduché. Udělám vše pro nejlepší výsledek. Budu se snažit jet co nejlíp a uvidíme, jak to dopadne. Motorku taky nemám úplně nejlepší. Jedinýé co budu mít, je motor 2018, jinak mám KTM 2016 Moto3. Nemám ty zkušenosti, které má Kuba Kornfeil a ostatní, takže uvidíme."


Vytrženo z programu


Vlastní program Velké ceny zahájily čtvrteční prohlídky boxové uličky v paddocku. Dnes se mohli fanoušci motorsportu potkat se svými oblíbenými jezdci na oficiálním pre-eventu, kde se vybraní závodníci budou prohánět na Jetsurfech po Horním rybníce v Popůvkách. Čtvrteční program byl zakončený tiskovkou českých jezdců a Toma Lüthiho, Marca Bezzecchiho a dalších v Galerii Vaňkovka... No a v pátek od rána už se můžeme těšit na tréninky všech kubatur v rámci mistrovství světa MotoGP.
 
Text a foto: Lukáš Trtílek 
1. 8. 2018 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.