06.08.2018
Po nejextrémnější GP Lotyšska se v některých koutech Evropy odjely národní mistráky. O minulém víkendu si svůj šampionát odbyli v Německu a ve Velké Británii. Volný závod pak uspořádali v rakouském Nursch, kam se vydali i někteří čeští jezdci. Z těchto závodů přinášíme stručný přehled.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

MM NĚMECKA, Gerstetten 5.8.2018

Předposlední podnik MM Německa ADAC se odehrával v Gerstetten o víkendu 4.-5.8.2018, kam se sjely i některé zahraniční posádky z MS. A právě oni ovládli tyto závody. Z prvního místa a utvrzení na čele průběžného pořadí se radovala belgicko-německá dvojice Sanders-Haller, která směle směřuje k německému titulu. Druzí skončili Weiss-Schneider z Rakouska, kteří velmi míchají pořadím v top 15 MS. Bronz pak obsadil belgický mistr světa Jan Hendrickx s nizozemským mitférou Peterem Beunkem.

Kompletní výsledky a foto ze stupních vítězů pod článkem!


MM VELKÁ BRITÁNIE, Dean Moor 5.8.2018

Také ve Velké Británii se konal v pořadí 4. podnik národního šampionátu. V něm při absenci několikanásobného mistra Anglie Stuarta Browna dominovali Wilkinson-Chamberlain, kteří ve třech rozjížďkach prokázali nesporné kvality. Celkově jim patřilo prvenství. Druzí za nimi skončili Moulds-Kirwin a třetí místo obsadili Brown jun.-Snell.

Kompletní výsledky a foto ze stupních vítězů pod článkem!


RAKOUSKO, volný závod Nursch 4.-5.8.2018

Dlouhou pauzu v českém šampionátu využil její dlouholetý účastník Anton Wanger z Rakouska, když sezval české sajdkárkrosaře do své domoviny na ojedinělý a prestižní závod v Nursch. Lákadlem už byl start největší hvězdy a čtyřnásobného mistra světa Hansi Bächtolda ze Švýcarska. Celkem přicestovalo kolem 16 týmů. Do rozjížděk pak zasáhlo 13. Vyhlašovány byly tři kategorie – hobby, inter a veterán. První kategorii vyhrál český jezdec Vítězslav Pechr, druhou Wanger-Richter a ve veteránech potvrdil svou výjimečnost Hansi Bächtold!

Kompletní výsledky a foto ze stupních vítězů pod článkem!Připravil: Josef Hejnal
Foto: FB týmů a Jens Korner

6.8.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.