02.09.2018
I na GP Francie ve Vesoul pokračoval letošní trend, kdy se vlády nad světovým sajdkárkrosem pomalu začínají ujímat mladší jezdci kolem 20 let! Zvítězili zde totiž nejmladší jezdci Julian Veldman a Glen Janssens z Holandska, pro něž to byla první vyhraná Velká cena. Na stupních s nimi stáli dále na druhém místě letošní mistři světa Vanluchene-van den Bogaart a na třetím Bax-Stupelis. Z českých posádek na body dosáhli pouze bratři Hrochové.
sidecarcrossSidecarcross

Jak jsme již informovali, v sobotní kvalifikaci měli těžký karambolu po skoku bratři Čermákové (viz zde). Jejich sen o top10 se rázem rozplynul ještě před posledními jízdami finále MS. Jejich prapor se snažili držet naše nejmladší posádky Hrochové a Boukalové. Na nedělní poslední závod sezony MS zavládlo opět zamračené počasí, což nikterak neovlivnilo velkou diváckou návštěvu. Francouzi znovu potvrdili, že motoristické sporty jsou pro ně vším!

PRVNÍ JÍZDA: Nejmladší posádka Veldman-Janssens vítězí!

Holeshot v první jízdě vyšel Hermansovi před Dierckensem a Veldmanem. Bohužel v dalším průběhu se potkal společně ještě s Dierckensem s technickými problémy. Vedení se tedy ujal nejmladší jezdec Julian Veldman se spolujezdcem Glenn Janssens. Maximální nasazení mu vydrželo po celý závod, takže v cíli se těšil ze zaslouženého vítězství! Pro mladý holandský tandem fantazie! Druhý za nimi dojeli Giraud-Badaire a třetí mistři světa Vanluchene-van den Bogaart. Jako ve Švýcarsku se velmi dařilo i anglické dvojici Wilkinson-Chamberlain, která skončila jako čtvrtá! Páté místo pak patřilo bývalému mistru světa Baxovi se Stupelisem, kteří opět se zadrhli na startu! Bohužel do závodů nezasáhli britské jedničky Brown-Millard, pro zranění zápěstí u řidiče.

Z českých dvojic se nejvíce dařilo bratrům Hrochovým, kteří dosáhli na body za 20. místo. „Do nedělních závodů jsme nastupovali jako dvacátí. Po prvním startu jsme byli kolem 20. místa. Jezdili jsme na 19. místě. V posledním kole nás předjela posádka, když nám mávali modrým praporem, že je to posadka o kolo, ale ona to nebyla posádka o kolo. V cíli teda dvacáté místo,“ popisovali situaci v závěru první jízdy bratři Hrochové. Další naše posádka Boukal-Boukal skončila až o dvě místa za nimi, čímž vyšla bodové naprázdno.

DRUHÁ JÍZDA: Hermans si spravil chuť!

Koen Hermans s Nicolasem Mussetem si renomé a náladu zlepšili v druhé jízdě, když dali zapomenout na technické problémy z předešlé jízdy. Tentokráte jasně dominovali celému poli. Podali výtečný výkon. Od startu až do cíle udrželi vedení! Byla to jejich „one man show“. Vítězstvím si tak potvrdili zisk titulu vícemistra světa 2018! Hned za nimi skončil dravý Veldman a třetí Bax. Mistři světa dojeli jako čtvrtí. Na předešlý výkon navázal i Wilkinson, když cílem proletěl jako pátý před mladým Dierckensem.

Větší bodový příděl si připsali čeští bratři Hrochové, kteří dokončili jízdu jako osmnáctí, a to se potýkali s technickými problémy! „Po zaváděcím kole do druhého závodů nám přestala brzdit zadní brzda. Snažili jsme se to opravit, ale nestihli jsme to. Odstartovali jsme jako patnáctí. Bez zadní brzdy jsme se hned v prvním kole propadli na 17. místo. Do cíle jsme dojeli jako osmnáctí,“ vysvětlovali bratři Hrochové. Bez bodů vyšli znovu bratři Boukalové, kteří okupovali až 25. místo.