08.09.2018
Božský devětatřicetiletý Valentino Rossi si udělal navzdory nabitému kalendáři čas na rozhovor s Monster Energy partou. Přestože se ho jen málokdy zeptáte na něco, co ho vyloženě překvapí, dostal se k našim očím zajímavý rozhovor, v němž hovoří o své minulosti, přítomnosti, budoucnosti a také o autech.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

„ŠAMPIONÁT MOTOGP MĚ POŘÁD BAVÍ, KOUKÁM NA NĚJ I V TELEVIZI. SPOUSTA RŮZNÝCH JEZDCŮ A VÝROBCŮ TU DOSTANE ŠANCI POPRAT SE O VÝHRU.“


O chuti dnešních a minulých vítězství...

"Ta chuť a pocity hned po výhře jsou stále stejné, ale (řekl bych, že) dnes jsou výjimečnější, protože nevyhrávám tolik jako v minulosti! Také se musím mnohem víc snažit, protože konkurence je silnější a mladší než dříve. Když ale míjíte vlajku, je to pořád stejné."


O tom, co by v MotoGP vylepšil...
"Šampionát MotoGP mě pořád baví, koukám na něj i v televizi. Spousta různých jezdců a výrobců tu dostane šanci poprat se o výhru. Závody jsou otevřené, všichni jezdí na Michelinech a nikdy nevíte, kdo nakonec vyhraje. Myslím, že standardy pro ECU se jim povedly a všechny biky jsou víceméně srovnatelné. Asi nemám nic, co bych jim poradil ke zlepšení!"


O nekončící motivaci vítězit v MotoGP...
"Závodit na motorce je vášeň a pořád mě to baví. Když vedete dobrý život (a poctivě trénujete), 39 let není tak velký hendikep. Stále si to užívám. Chtěl bych se ve sportu udržet, dokud mám dost sil na boj o bednu a první místo. Proč ne?"

O těch nejdůležitějších ze svých 9 mistrovských titulů...
"Jsou tři: V roce 2004 jsem poprvé vyhrál s Yamahou, potom v 2008 to bylo po dvouletém medailovém půstu s Bridgestone. Potom asi rok 2001, protože to byl poslední rok 500, což byla unikátní poslední šance. Nejlepší byl asi rok 2004, protože tehdy nikdo nečekal, že na Yamaze zvítězím. Věřil jsem v opak... ale ne v prvním roce. Myslel jsem, že budu potřebovat aspoň jeden rok navíc."

O tom, v čem by závodil, kdyby MotoGP zítra skončila...
"Určitě na čtyřech kolech. Automobilové závody si fakt užívám. Po konci své kariéry v MotoGP chci bojovat dál na čtyřech kolech. Na motocyklu chcete být v MotoGP, protože je to špička. Myslím, že s autem mám dalších pár let k dobru. Samozřejmě že na nižší úrovni než tady, ale za pokus nic nedám."

O strachu...
"Od svých 16 let vedu stále ten stejný život. Závodím, dva-tři dny si doma odpočinu a pak se začnu chystat na další závod. Žádnou jinou cestu neznám! Občas se bojím přestat kvůli tomu, že bych měl příliš mnoho volného času."

O titulech, které mu unikly...
"Prožil jsem nezapomenutelné chvíle a spoustu výher, ale nejvíc mě mrzí šampionáty v letech 2006 a 2015. Tehdy jsem na poslední závod přijel coby lídr celkového pořadí a nakonec o tituly přišel... Změnil bych to, kdybych mohl."

Rozhovor si dočtěte ZDE
 


 

Zdroj: Monster Energy
Foto: MCH Photo 
8. 9. 2018 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.