12.09.2018
Předposlední závod sedmidílné série jihočeského KP v motokrosu 2018 se pojede v neděli, 16. září ve Voticích. Pořadatel AMK Votice navázal na pořadatelství těchto závodů po mnohaleté pauze v roce 2015 a od té doby pravidelně pořádá na jedné z nejvýše položených tratí v ČR, na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje a s krásným výhledem na město Votice, závody jihočeského KP.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Přípravy na závod nebyly vůbec jednoduché, suché léto zapříčinilo starosti se zavlažováním tratě a dokonce to na sklonku prázdnin vypadalo, že se závody ani nebudou moci konat. Naštěstí ale během posledních dnů trochu zapršelo, a tak se závod uskuteční. „S vodou máme problémy, protože trať je položena vysoko, bez vlastního zdroje vody a v období sucha je velice komplikované a i finančně náročné, nechat si od hasičů vozit vodu z jiných lokalit. Přesto uděláme maximum, abychom mohli závody uspořádat na kvalitní úrovni,“ řekl nám před závodem hlavní pořadatel závodu Luboš Lhoták.

 

Závodit se bude v neděli ve Voticích ve třídách  65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Na startu se objeví nejen jezdci jihočeského střediska, ale i závodníci ze středních a západních Čech a také z Prahy. Ve dvou kategoriích dokonce průběžně vedou jezdci z Rakouska. Je možné, že se v některých třídách rozhodne o letošním přeborníkovi kraje již na tomto závodě. Největší náskok na čele hlavních tříd zatím má Pavel Beránek (SXS Team) ve třídě MX2 (HR Technik Cup), který vede o 48 bodů a který mimochodem bude jihočeské středisko o týden později reprezentovat na prestižním závodě MMČR družstev v Dalečíně (v týmu SMS Jižní Č echy I. společně s Michalem Gregorem a Rudolfem Plechem).

 

Votický závod tedy slibuje zajímavou podívanou. Tréninky začínají v 7:50 hod, odpolední jízdy ve 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno, vstup je dobrovolný.

 

Na viděnou s vámi se těší

 

Evžen Zadražil

vedoucí SMS Jižní Čechy

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.