22.09.2018
Veľa blata na extrémnej trati. A do toho 155 motorkárov z Česka, Slovenska a Nemecka na štarte nekompromisne vertikálneho duelu Red Bull Get on Top. Sobota v Porúbke bola náročná. Podmienky ešte drsnejšie. Z kvalifikácie postúpilo do nedeľného finále iba 64 najlepších.

Nová trať a mokrý terén tesne po daždi v ranných jazdách otestovali každého účastníka. Pripraveného aj neskúseného rovnako. Pretekári vyrážali z dvoch protiľahlých štartov a v úvodnej endurocrossovej časti trate museli ukázať skutočne vycibrenú techniku. Samotný kopec svojou tradičnou a všeobecne známou strmosťou nastavil ďalší level. Bol to boj. Boj, ktorý si však 64 motorkárov odjazdilo až do nedeľných finálových duelov.

Na štarte bol dnes aj 20-násobný majster Slovenska v enduro a countrycrosse Štefan Svitko, ktorý si vybojoval miesto v nedeľných súbojoch: „Pre mňa je toto top akcia v sezóne, veľmi sa na ňu vždy teším, aj keď je to mimo mojej hlavnej disciplíny. Treba mať trocha šťastia, ale dôležitá je hlavne technika. Tento rok je to zase ťažšie, jazdci majú o niečo väčšie problémy ako minulý rok. Zajtra sa máte na čo tešiť!“

Harmonogram na nedeľu je ešte silnejší. Okrem finále nekompromisných pretekov si budete môcť užiť aj akrobatický prelet Martina Šonku, autogramiádu Štefana Svitka, hudbu celý deň a na záver dňa aj after party. Vstup na akciu je pre divákov zadarmo.

Pre viac aktuálnych informácií, videí a fotiek sledujte web redbull.sk/getontop a Facebook.