04.10.2018
Poslední závod sedmidílného seriálu jihočeského KP v motokrosu 2018 se pojede v sobotu, 6. října na dnes už tradiční trati v Klukách u Písku. Agilní pořadatel MS Kluky dokáže vždy připravit zajímavé závody a také dostat na startovní rošty rychlé jezdce z MMČR v motokrosu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tentokráte přišli pořadatelé s dobrým charitativním nápadem – nese název „Jedu pro Nelinku!“ „Jde o čtyřletou holčičku z Chřešťovic poblíž Kluk, která se jmenuje Nelinka a od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Je tudíž připoutaná na invalidní vozík. Nutně potřebuje speciální rehabilitace, které by jí mohly pomoci stoupnout si jednou na vlastní nožičky. Bohužel, pobyty v rehabilitačních centrech a speciální rehabilitace pojišťovny nehradí, takže bychom jí touto formou rádi pomohli. Bude tam kasa, kam budou moci přispět i diváci. Věnujeme jí i startovné a též dobrovolné vstupné,“ informuje šéf pořádajícího klubu Josef Pekař. Tento počin je úctyhodný a poměrně výjimečný a je tudíž nutno na tomto místě pořadatele pochválit…!

Závodit se bude v Klukách ve třídách 65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Předchozí závod ve Voticích již rozhodl o třech letošních vítězích jihočeského KP – Rakušanu Jürgenu Lehnerovi (Motosport Chýnov) ve třídě 85ccm, Petrovi Dubskému (Kamikaze Racing) ve třídy Hobby MX2 a Janu Roziňákovi (Motosport Chýnov) ve zvlášť bodované třídě Veterán 60+. V ostatních třídách se bude rozhodovat až v Klukách. Nejlepší výchozí pozice mají Pavel Tomiška z Kunratic ve třídě 65ccm, Jakub Nusek z AMK Votice ve třídě Hobbby MX1, Daniel Doppler z Motosportu Chýnov ve třídě Veterán, Milan Heřman (Moto Team Excel Racing) ve třídě Veterán 50+, Pavel Beránek (SXS Team) ve třídě MX2 (HR Technik Cup) a Rudolf Plch (Extreme Motorsport) ve třídě MX1 (HR technik Cup).

Na startu také uvidíme kompletní trio jezdců, které úspěšně reprezentovalo jihočeské středisko na nedávném MMČR družstev v Dalečíně, kde první družstvo SMS Jižní Čechy reprezentovali Pavel Beránek, Rudolf Plch a Michal Gregor. Kluci vybojovali pěkné třetí místo!

Závod v Klukách tedy definitivně rozhodně o letošních přebornících jihočeského kraje v motokrosu. Vyhlášení celé sezóny se pak uskuteční v KD v Chýnově v sobotu, 24.11.2018 od 19 hod.

Tréninky v Klukách začínají v 7:50 hod, odpolední jízdy ve 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno, vstup je dobrovolný.

Na viděnou se s vámi těší

Evžen Zadražil
vedoucí SMS Jižní Čechy

4. 10. 2018  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.