04.10.2018
Přijměte pozvání na předposlední závod sezony MMČR sajdkár a čtyřkolek, který hostí tradiční pořadatel v Březové nad Svitavou tuto sobotu 6.10.2018! V pozvánce naleznete bližší informace...
sidecarcrossSidecarcross

Jako Kramolín, tak i Březová nad Svitavou patří mezi nejčastější zastávku v kalendáři republiky sajdkár. Zdejší trať patří mezi přírodní a charakterizují ji strmé výjezdy a sjezdy. V letošním kalendáři byla zařazena před Kramolínem na začátek září, ale vlivem tropického počasí o letních prázdninách a nemožnosti využít vodu na kropení trati byla přesunuta na sobotu 6.10.2018.

Vývoj v MMČR side:

Až do 6. závodu MMČR side v Kramolíně dominovali všem statistikám bratři Čermákové, kteří všechny předchozí podniky vyhráli a na druhé Kolenčík-Hejhal měli 42 bodový náskok. Jenže na poslední GP ve Francii se zranili. Mitfára Ondřej Čermák skončil se zlomeninou patní kosti a řidič Tomáš s pochroumaným kotníkem. Před Kramolínem tak angažovali náhradního mitfáru Jakuba Janouška, který půlroku absentoval od závodů i od sportu. Při závodech se navíc u Tomáše ozvala starší zranění kyčle i kotníků, takže závody dokončil v bolesti na 7. a 9. místě. Dvojice Kolenčík-Hejhal vycítila šanci a po 5. a 1. místě stáhla náskok Čermáka v průběžném pořadí o 27 bodů! Navíc se k nim ještě přiblížili bratři Hrochové, kteří v Kramolíně celkově vyhráli. Teoretickou šanci na titul mají i třetí Boukalové! Rázem se republikový šampionát stává velmi napínavým. Bude se v Březové lámat chleba?

MMČR quad

Nenechte si ujít předposlední závod MMČR side a quad! Tentokráte bude mít pořádný náboj! O titulu není zdaleka rozhodnuto, takže neseďte doma a vyražte v sobotu 6.10.2018 do Březové nad Svitavou!

Připravil: Josef Hejnal