07.10.2018
Na předposledním závodě MMČR sajdkár a čtyřkolek v Březové nad Svitavou v sobotu 6.10.2018 řádila posádka Kolenčík-Hejhal. Dominovala ve všech ohledech a suverénně ovládla trénink, kvalifikaci i obě jízdy. Po velmi kvalitním výkonu se dočkali pódiového umístění Pudlo-Vitoň. Čermák s Janouškem se zlepšil a skončil jako třetí, přesto se jeho náskok na čele v průběžném pořadí seriálu ztenčil na 17 bodů! Bitva o titul se mezi Čermákem a Kolenčíkem dramatizuje a bude pokračovat v Horním Újezdě!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Březovské stráně hned po ránu prozářily sluneční paprsky a po celý den vydrželo slunečné a přijatelné počasí. Rýsovaly se ideální podmínky. Také diváci a fanoušci toho využili a ve větším počtu začali plnit tamní motoareál. Na závodní účasti se podepsaly termíny rychle po sobě jdoucích podnicích MMČR a také zranění. V republice sajdkár nastoupilo celkem 15 posádek. Přebor pak čítal celkem 23 posádek, z toho 8 veteránských.


VOLNÝ TRÉNINK: Nejrychlejší Kolenčík!

Již od ranního tréninku Kolenčík-Hejhal dokazovali, že v závěru sezony chytli formu a rychlost. Nasadili nejrychlejší čas, o 1 sekundu lepší než ostatní. Čermákovi se tentokráte vedlo. Oproti Kramolínu se mu jelo podstatně lépe. Skončil druhý. Další dvě pozice obsadili jezdci týmu „BO Autoprofi“ s téměř shodným časem.

1. Kolenčík-Hejhal 1:55.910
2. Čermák-Janoušek 1:56.910
3. Boukalové 1:58.360
4. Pudlo-Vitoň 1:58.820
5. Hrochové 2:00.250KVALIFIKACE: Kolenčík-Hejhal dominují!


Již kvalifikační závod poodkryl trochu karty, jak kdo je na tom. Od startu se ujal vedení Čermák před Boukalem, ale ještě během úvodního kola se přes ně přehnal Kolenčík a započal svou triumfální jízdu. Na zbytek si udělal značný náskok, který až do cíle suverénně udržel. Za ním se vezla kompletní špička, Čermák, Boukal, Hroch, Pudlo a Vejchoda. Jejich pozice se postupně velmi měnily. Od 2. kola až do poloviny jízdy držel 2. flek Boukal. Později ho ale z této pozice odstavil Hroch a nakonec ho odsunul na 4. místo i Pudlo. Také Čermák klesal pořadím až na konečné 5. místo. Bylo znát, že staré zranění i sehrávání s novým spolujezdcem sehrálo roli. S odstupem za ním se pohyboval Vejchoda, který jakoby se nemůže po pauze naladit na závodní režim. Krátký limit kvalifikace zapříčinil mnoho soubojů a jízd ve skupinkách posádek za špičkou. Závod bohužel poznamenala i ošklivá havárie za první zatáčkou po startu kramolínské dvojice Kalinovský-Liška. Následky si vyžádaly zdravotnickou pomoc. Nejhůře dopadl mitfára Liška, který má zlomené krční obratle.

Výsledky kvalifikace:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Hrochové, 3. Pudlo-Vitoň, 4. Boukalové, 5. Čermák-Janoušek, 6. Vejchoda-ZatloukalPRVNÍ JÍZDA: Kolenčík-Hejhal suverénně vítězí!


První dějství navázalo na kvalifikační předpremiéru. Po startu se do strmé, březovské stráně vyškrábali Hrochové před Boukaly a Čermákem. V následujících dvou kolech ještě Hroch vedl, ale mezitím se k němu rychle dotáhl Kolenčík, který si poradil s Boukaly i Čermákem. Posléze už se jelo podle jeho not. Jakmile se Kolenčík ujal vedení, začalo jeho vzdalování ostatním, přesně jako dopoledne. Svůj náskok každým kolem zvyšoval. Letěl nevídanou rychlostí, na kterou jeho soupeři, měnící se v průběhu jízdy, nestačili zareagovat, a tak oko diváka sledovalo i situaci kolem druhého místa. V úvodu se na něm drželi Hrochové, ale kámen jim vyrazil "chcípak", zastavili a propadli se závodním polem. Na jejich pozici šel Čermák, kterého stíhali Pudlo s Boukalem, se ztrátou za nimi jel Vejchoda. Závěrečná kola neprobíhala pro Čermáka příliš příznivě. Čtyři kola před cílem ho udolal Pudlo a hned v dalším kole i Boukal! Kolenčík suverénně zvítězil! Radost se linula i od týmu Pudla, který navázal na kvalitní výkon z Kramolína a udržel druhou příčku. Třetí skončil Boukal a čtvrtý dojížděl Čermák před Vejchodou. Hrochové dokončili jako sedmí.

Výsledky 1. jízdy:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Pudlo-Vitoň, 3. Boukalové, 4. Čermák-Janoušek, 5. Vejchoda-Zatloukal, 6. Wanger-RichterDRUHÁ JÍZDA: Kolenčíkův triumf dokonán!

I v druhé jízdě nejlépe vyšel start bratrům Hrochovým před Čermákem a Kolenčíkem. Znovu se tyčili na čele, ale v těsném závěsu za nimi letěla celá špička, Čermák, Kolenčík, Pudlo, Vejchoda a Boukal. V prvních dvou kolech se hodně jiskřilo. Kolenčík se znovu prodral na výsluní, zatímco Hrochové se propadli pořadím. Na druhou pozici se tak uvelebil Čermák, stíhaný Pudlem. Mezitím odpadl Vejchoda pro poruchu na svém stroji. Boj o 4. příčku sváděli Boukal a Hroch. Na čele přitom dominoval famózní jízdou Kolenčík. Na své soupeře si udělal zase úctyhodný náskok a svým fantastickým výkonem velmi nadchnul. Divák přitom nevěděl koho sledovat dřív, protože za ním se odehrávala neúprosná bitva mezi Čermákem a Pudlem, kde si nikdo nic nedaroval. Nakonec Čermák prokázal své kvality a druhou pozici si pohlídal. Pudlo mu přitom nadělal starosti. Také situace za nimi drásala nervy, když si to na trati rozdávali Boukalové a Hrochové. Obě bratrské posádky si několikrát vyměnily místa, aby k závěru měl znovu navrch Hroch. Pod šachovnicovým praporkem tedy jako první proletěli Kolenčík-Hejhal, druzí Čermák-Janoušek a Pudlo-Vitoň.

Výsledky 2. jízdy:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Čermák-Janoušek, 3. Pudlo-Vitoň, 4. Hrochové, 5. Boukalové, 6. Wanger-Richter


CELKOVĚ:
1. Kolenčík-Hejhal (50 b.), 2. Pudlo-Vitoň (42 b.), 3. Čermák-Janoušek (40 b.), 4. Boukalové (36 b.), 5. Hrochové (32 b.), 6. Wamger-Richter (30 b.)


PŘEBOR SIDE: Titul slaví Lukášek-Peč, ale Březovou ovládl Peták s Gáborem!


Sice řady v přeboru od posledního závodu trochu prořídly, přicestovalo 15 hobbíků a 8 veteránů, ale startovní rošt znovu naplnily. Rally a side legenda Josef Peták angažovala na tento závod mitfáru Michala Gábora, aby zaskočil za absentujícího Václava Hotového. Michal přitom ještě jel republiku čtyřkolek, ale vše bravůrně zvládl. V závodě přeboru nová dvojice Peták-Gábor se rychle sladila, což se podepsalo na výsledku. Obě rozjížďky vyhráli a Březovou ovládli! Druzí za nimi skončili Šroler-Zářecký a na pódium se dostali i Hranický-Lizánek. Největší favorité Lukášek-Peč první jízdu nedojeli, ale ve druhé skončili jako druzí. Ve veteránech znovu kralovali Hutira-Plhák. Na druhé se dostali Pokorný-Gábor a třetí místo obsadili Konečný-Dostál.

Celkově přebor:
1. Peták-Gábor (50 b.), 2. Šroler-Zářecký (42 b.), 3. Hranický-Lizánek (36 b.), 4. Procházka-Ochtábec (34 b.), 5. Matýsové (29 b.), 6. Lukášek-Peč (28 b.)

Celkově veterán:
1. Hutira-Plhák (50 b.), 2. Pokorný-Gábor (42 b.), 3. Konečný-Dostál (42 b.), 4. Bolfové (34 b.), 5. Zatloukalové (32 b.), 6. Všetečka-Kašpárek (16 b.)Specifická atmosféra v Březové znovu nadchla. Počasí vyšlo, závody i přes pár ošetření se nadmíru vyvedly a mistrovský titul v republice sajdkár se zdramatizoval, takže fanoušci si mohou mnout ruce, že po x letech bude mít náboj i poslední závod! Všichni teď tedy netrpělivě hledíme na příští závod v Horním Újezdě, který se pojede v sobotu 13. 10. 2018 a bude rozhodovat v mnohém!Text a foto: Josef Hejnal

7.10.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.